BAŞKAN AYAR’DAN İNCE AYAR

BAŞKAN AYAR’DAN İNCE AYAR

BAŞKAN AYAR’DAN İNCE AYAR

BAŞKAN AYAR’DAN İNCE AYAR
16 Eylül 2020 - 09:16

Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Erol Ayar, karikatür dergisinde Nuh Aleyhisselam ve İslami değerlerin aşağılanmasına tepki gösterdi.

Aylık mizah dergisinde yayınlanan Erdil Yaşaroğlu imzalı karikatürde Nuh Aleyhisselam ve İslami değerlerin aşağılanmasına tepki gösteren Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Erol Ayar, “Peygamberler tüm insanlığının ortak değeridir. Peygamberleri mizah konusu yapmak onları aşağılamak kimsenin haddi değildir. Bunun basın özgürlüğü ile bir ilgisi yoktur. İnançlarımıza manevi değerlerimize yapılan bu saygısızlığı kınıyor, karikatürü yapanı, yayınlayanları Müslüman halkımızdan özür dilemeye davet ediyorum” dedi.

Söz konusu karikatürlerin “Dergilik” uygulamasında da yer almasını eleştiren Ayar“Biz Müslümanlar peygamberleri ayırt etmeyiz. Hepsi bizim peygamberimiz, Allah’ın elçileridir ve hiç birine hararet edilmesine, aşağılanmasına izin vermeyiz. Kimse bir başkasının kutsalına, inançlarına hakaret edip basın özgürlüğüne ifade özgürlüğüne sığınamaz.” İfadelerine yer verdi.

Peygamberlere ve dini değerlerimize yapılan hakaretler karşısında hiçbir Müslüman’ın sessiz kalmayacağını belirten Ayar “Bizler sevgi ve merhamet dini İslam’ın temsilcileriyiz. Biz kimsenin peygamberine kitabına küfretmeyiz ne bizim ne de bir başka inanç grubunun inancına kutsalına hakaret edilmesine de izin vermeyiz. Sağduyu ve aklıselimle güzel dinimizin bizlere öğrettiği hassasiyetle tepkimizi ortaya koymasını da biliriz.” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİMLİK PROJESİ BEĞENİLDİ
KİMLİK PROJESİ BEĞENİLDİ
19 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU
19 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU