BEN KİMSENİN PAÇAVRASI DEĞİLİM

BEN KİMSENİN PAÇAVRASI DEĞİLİM

BEN KİMSENİN PAÇAVRASI DEĞİLİM

BEN KİMSENİN PAÇAVRASI DEĞİLİM
10 Eylül 2019 - 04:03

YEŞİM DRAMALI
2016 yılında Mardin'in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Nefise Çetin Özsoy’un babası Süleyman Çetin, “ben kimsenin paçavrası değilim” diyerek Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi’ye tepki gösterdi.
Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi’nin kendisi hakkında yaptığı açıklamaların ardından basın toplantısı düzenleyen şehit polis memuru Nefise Çetin Özsoy’un babası Süleyman Çetin, “beni kimse yem olarak kullanamaz” dedi.
Şehitler Derneği basit bir dernek değil. Geçen sene 151 tane üyesi varmış; şimdi 163 olmuş. Kimi üye yapıyor? Diyerek Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi’ye seslenen Çetin, devamında şu ifadelere yer verdi, “ Bana devlet tarafından verilen Şehit Ailesi kartım var. Beni üye yapmıyor bu insan. Sözde çağırmış ama ben gitmemişim. Kartı bana devlet verdi. Ben kimsenin paçavrası değilim. Ben bu vatana 32 yaşındaki kızımı verdim. Bana masal okumasın. Yok, gelmişler, gitmişler, çağırmışlar falan. Bunların hepsi yalan. İşin içinde oyun var” dedi.
ÇETİN,“KÖR HASAN’IN KÖR ÇİFTLİĞİ OLMUŞ”
Süleyman Çetin ;“2017 yılında bazı kuruluşlardan kurban eti verdiler derneğe. Bazı üyeler para verdi Faruk Çiftçi, bazılarına da et. 2017 yılı böyle geçti. 2018’de Kurban Bayramını bekledim. Listeyi buldum. 2017’de 200 lira, 2018’de 400 lira verdi üyelere. Bazı kişiler kurban eti yemiyormuş diye. Ben sorduğumda öyle dediler. Benim ismime bakmalarını söyledim. Benim 15 kilo et aldığımı yazmışlar; karşısına da imza atmışlar. İmzanın benim olmadığını söyledim, imzayı atan kişiyi bulmalarını istedim. Ne makbuz var, ne başka bir şey. Kör Hasan’ın kör çiftliği. Doğruları söylediğim ve bazı şeyleri sorguladığım için beni dernekten dışladılar ama Sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüz, Komutanlarımız her zaman yanımda oldular. Benim annem 15 Nisan’da vefat etti. Dernekten bir kişi gelmedi. Bunun hesabını vereceklerine, çamur atmaya çalışıyorlar. Ben Şehit babasıyım, bana çamur bulaşmaz” şeklinde” konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COŞKU TAVAN YAPTI
COŞKU TAVAN YAPTI
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN BİR İLK
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN BİR İLK