Reklamı Geç
BİNEVLER SİTESİNDE SORUNLAR BİTMİYOR

BİNEVLER SİTESİNDE SORUNLAR BİTMİYOR

BİNEVLER SİTESİNDE SORUNLAR BİTMİYOR

BİNEVLER SİTESİNDE SORUNLAR BİTMİYOR
29 Kasım 2018 - 06:00

26 gün önce 446 daireli Binevler sitesinin 3 kömür kazanından birinin patlaması sonucu ve 1 çalışanın ölümü ile sonuçlanan sitede sorunlar bitmek bilmiyor.

Site sakinleri Binevler Site yönetimini çalışmamak ve tedbir almamak  ile suçlarken, yönetim ise iddiaları yalanlayarak kazanların bulunduğu bölgeye  su taşması nedeniyle ısıtmayı gerçekleştiremediklerini  söylediler.

Site sakinlerinden Ayşe Ter, “ Sabah biz site yönetimine geldiğimizde bize kazan dairesine su bastığını söylediler. İki gün kazan dairesinde bakımdan sonra akşam kazan yanmıştı. Arkadaşlar sağolsunlar, bizleri bilgilendirdiler. Ama bunun tedbirinin alınması lazımdı. Bizim mağduriyetimiz kaloriferlerin yanmamasıdır. Zaten yaşanan patlama nedeniyle 16 gün kazan yanmamıştı. “

Diğer site sakinlerinden Aysun Atabay ise; “ Benim bir kızım ve iki  tane torunum var. Ben geçen ay kalorifer yanmaması nedeniyle 400 TL  elektrik faturası verdim. Ben her ay  400 TL fatura ödemek istemiyorum. Bize bilgi vermiyorlar. Vatandaşız, özgürüz, özgürce konuşmak zorundayız. Bizi azarlamasınlar. Bizim tek istediğimiz hizmettir, hizmet vermelerini istiyoruz. Ne zaman yönetime bir şey  sorsak azarlıyorlar. Bize denen soba kurun soba ile ısının dendi. Olmayan hizmetten para alıyorlar. Bana hizmet vermiyorsan ben para vermek istemiyorum “ dedi.

Binevler Site Başkanı İbrahim Erhan Yönel, “ 2 Kasım’da elim bir kaza yaşadık. Bu elim kazanın arkasında maalesef bende aynı yerdeydim,  5 saniye hayatta kaldım. Ama diğer arkadaşımız 12 gün sonra hayatını kaybetti. Bunun üzerinden mevcut 2 tanesinin kazanın bakımı ve işlemleri ne durumda diye yapılan testlerde tekrar kontrol yapılması ve bu kontrolün arkasından  yakılabilecek kazanların yakılacak gelmesi için bir çalışma yapıldı.

Burası 446 hane 35 dükkandan oluşan bir yerdir. Yaşayanların yüzde sekseni 60 yaş grubunda emekli kişiler. Biz daha önceki toplantılarımızda bu sistemin artık eski olduğunu ve mesleki olarak göstermiş olduğumuz çalışmalarda bazılarının yenilenmesi gerektiği ve bu sistemle buranın daha fazla çalışılamayacağını belirtmeme rağmen bir kentsel dönüşüm furyası çıkarıldı.

Biz pazartesi günü 1 ve 2 numaralı kazanların bakımlarını yapacağız. Daha sonra temizledikten sonra insanlarda mağdur olmadan Salı günü yakılması için programımızı yaptık. Salı akşamı kazanı yaptığımız görüşmelerden sonra yaktık. Daha sonra ilerleyen saatlerde çalışanların bir tanesi gelince kazana su akımı olunca bizde daha önce yaşanan olaylar nedeniyle  kazanları kapadık. Bu baskın başımıza ilk defa geliyor. Suyun çıkarılması için İtfaiye görüştük. Ancak o gün 666 tane ihbar olduğu ve 3 motorunun olduğu söylendi. Bizim başımıza ilk defa su baskını meydana geldi” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
Reklamı Geç