BU AŞK ENGEL TANIMIYOR

BU AŞK ENGEL TANIMIYOR

BU AŞK ENGEL TANIMIYOR

BU AŞK ENGEL TANIMIYOR
11 Mayıs 2021 - 23:09

Edirne’de engelleri birlikte aşmaya söz verdikten sonra evlenen ve evlilikte 5’inci yılını dolduran yürüme engelli Rukiye ve Bilgin Akgün çifti, adeta birbirlerinin eli ayağı olarak birbirlerine duydukları sevgi ve saygıyla her türlü zorluğun üstesinden geliyor.
Edirne Engelli Gönüllüleri Derneği’nde tanışan ve ilerleyen süreçte bir birlerini sevdiklerini anlayınca evlenme kararı aldıklarını anlatan Rukiye Akgün, evlilik kararına ailesinin karşı çıksa da ikna olduklarını söyledi. İlerleyen dönemde ailesinin en büyük destekçisi olduğunu ifade eden Akgün, ev işlerini eşi Bilgin Akgün ile birlikte yaparak hayatın tüm zorluklarına birlikte göğüs gerdiklerini anlattı. 
“BEDENSEL ENGELLERİMİZ MUTLULUĞUMUZA ENGEL OLMADI”
Akgün, bedensel engellerinin hiçbir zaman mutluluklarına engel olmadığını vurgulayarak, dayanışma, sevgi ve anlayış olunca tüm zorlukların üstesinden gelindiğini söyledi. “Pandemi dönemi vatandaşların bizleri anlamsı adına önemli bir süreç oldu.” diyen Akgün, “ İnsanların dışarı çıkıp gezmelerinin ne kadar büyük bir nimet olduğunu anladı.”açıklamasında bulundu.
“FARKINDA OLMADIĞINIZ SAĞLIĞINIZ, ENGELLİ VATANDAŞLARIN HAYALİDİR”
Her konuda eşiyle birbirlerine destek olduklarını vurgulayan Bilgin Akgün de, karşılaştıkları zorluklarla eşiyle birlikte sevgi ve saygı çerçevesinde mücadele edince zorlukların keyfe dönüştüğünü belirtti. Birçok insanın yürüyebilmenin, koşabilmenin, konuşabilmenin, görebilmenin kısacası sağlıklı olabilmenin ne demek olduğunun farkında olmadığını ifade eden Akgün, “Ancak engelli bir pozisyona geldiğimiz zaman bunların farkına varabiliyoruz. Bu özellikler engelli vatandaşlarımız için hayaldir.”açıklamasında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI