BU BİLDİRİ HOŞ OLMAMIŞTIR

BU BİLDİRİ HOŞ OLMAMIŞTIR

BU BİLDİRİ HOŞ OLMAMIŞTIR

BU BİLDİRİ HOŞ OLMAMIŞTIR
05 Nisan 2021 - 23:54

 
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, dün Edirne’de bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. 103 amiralin yayımladığı sözde bildiri ile ilgili açıklamalarda bulunan Sarıgül, "Emekli olan generaller, şayet görüşlerini, düşüncelerini açıklamak istiyorlarsa, bir siyasi partiye girerler ya da bir siyasi parti kurarlar görüşlerini ve düşüncelerini açıklarlar. Gece saat 03:00'da açıklanan bu bildiri hoş olmamıştır" dedi.
 
Sarıgül “Türkiye’de ne yazık ki demokrasinin yeteri kadar kavranmadığını, demokrasinin ne olduğunu hala anlamayanların olduğunu görüyoruz. Demokrasi, bir ülkenin hak ve özgürlükleridir. Ülkemizdeki herkes sandığa saygı gösterilmelidir. Herkes, görüş ve düşüncelerini söylemekte serbesttir. Ancak askerlerimiz; sadece bayrağımızı, toprağımızı, hudutlarımızı korumakla görevlidir. Siyasal gelişmeler mutlaka ülkedeki siyasi partilere bırakılmalıdır. Kışlaya siyaset girmemelidir. Kışla da siyasete karışmamalıdır” dedi.
 
BİZ ASKERİ KIŞLADA SEVERİZ
 
“Kabul edilebilir bir olay değildir” diye ifade eden Sarıgül; “Montrö, Türkiye’nin tapusudur. Uluslararası alanda çok önemli diplomatik bir başarıdır.  Haklı olmak ayrı ama haklıyken haksız duruma düşmemek lazım.  Bu bildiri amacını aşan, haddini aşan, hiçbir demokratik ülkede kabul edilmesi mümkün olmayan bir açıklamadır. Hangi mantıkla, hangi amaçla gece saat 3’te neden ihtiyaç duyulmuştur? Bunların üstünde detaylı durulması lazım” dedi.
 
SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİDER
 
Türkiye Değişim Partisi’nin anlayışını ise şu şekilde ifade eden Sarıgül; “ Seçimle gelen seçimle gider. En büyük güç; yurttaşlarımızın demokratik gücüdür. Milletimizin iradesinin üstünde hiçbir iradenin kabul edilmesi mümkün değildir. Muhalefet partileri görevlerini yapamadıkları için, birilerine bildiri yazma fırsatı verilmiştir. Türkiye Değişim Partisi herkesi sağduyulu davranmaya, demokratik halk ve özgürlüklerin korunması noktasında kararlı bir biçimde davranmaya davet etmektedir” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE