EDİRNE’NİN LİDERİ FİAT

EDİRNE’NİN LİDERİ FİAT

EDİRNE’NİN LİDERİ FİAT

EDİRNE’NİN LİDERİ FİAT
05 Nisan 2021 - 23:52

2020 yılında 137 Bin 324 adetlik satış ile Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olan Fiat, il bazında da Türkiye’nin en çok tercih edilen markası oldu.
TÜİK tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, 2020 yılında Türkiye’de otomobil+hafif ticari araç pazarı toplamında 54 ilde liderliğe ulaştı. 2015 yılından beri, Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili Fiat Egea ise; ülke genelinde 66 ilde lider oldu.
Türkiye genelinde aynı dönemde yüzde 18 oranında pazar payına ulaşan Fiat, Edirne’de yüzde 23,2’lik pazar payı ile en çok tercih edilen marka oldu. Konfora, güvenliğe, teknolojiye ve tasarıma herkes ulaşabilsin diye çalışan Fiat, 2020 yılında gerçekleştirdiği 137 Bin 324 adetlik satış ile Türkiye otomotiv pazarının lideri oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, il bazında da başarısını sürdürdü ve 2020 yılında Türkiye genelinde yüzde 18 pazar payı ile otomobil+hafif ticari araç toplamında 54 ilde birden en fazla tercih edilen marka oldu. İlk kez 2015 Ekim ayında yollarla buluşan; Türk tüketicisinin istekleri doğrultusunda geliştirilen Fiat Egea da zirvedeki yerini korudu.  Sunduğu fiyat / fayda dengesiyle oldukça iddialı bir otomobil olan Egea’nın, 2020 yılında segmentinde aldığı yüzde 15’lik pay ile model ailesinin gücünü bir kez daha yansıttı. Türk tüketicisinin gönlüne taht kuran ve 2020 yılında her gövde tipinde segment lideri oldu. 2020 yılında 66 ilde liderliği yakaladı.
EDİRNE’DE BİRİNCİ SIRADA!
Fiat’ın Edirne’deki güçlü temsilcisi Özakıncı Genel Müdürü OLCAY Özakıncı ise “Fiat markası ile iş birliğimizin 50.yılını kutladığımız 2020 yılını, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla geçirdik. Bu Özakıncı Ailesi olarak unutulmayacak bir sene olmuştur. Personelimizin özverili çalışmasıyla, müşterilerimizle aramıza sosyal mesafe koymak zorunda kalsak bile pazarlama sürecimizi başarılı olarak yönettik.Yarım asırdır Edirne’de hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Bizim bu gururu yaşamıza sebep olan değerleri müşterilerimize bizi tercih ettikleri için çok teşekkür ediyoruz.’’ diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE