BULGARİSTAN DÜĞÜNLERİNİN VAZGEÇİLMEZİ...

BULGARİSTAN DÜĞÜNLERİNİN VAZGEÇİLMEZİ OLDULAR

BULGARİSTAN DÜĞÜNLERİNİN VAZGEÇİLMEZİ OLDULAR

BULGARİSTAN DÜĞÜNLERİNİN VAZGEÇİLMEZİ OLDULAR
11 Eylül 2021 - 10:15

Bulgaristan’da yaşan Türk soydaşlar, düğünlerini ölümsüzleştirmek için Edirneli ünlü fotoğrafçı kardeşler Serkan ve Gürkan Bilgin’i tercih ediyor. 2022 randevularını şimdiden almaya başladılar.
 
23 yıldan beri Edirne’de Foto Gürkan olarak aile şirketinde binlerce çiftin evlilik hikayesine tanıklık eden Fotoğrafçı aynı zamanda fotoğraf eğimcisi olan Serkan Bilgin; “Bir aile şirketimiz var 1998 yılından beri fotoğrafçılık yapıyorum,2012 yılından beride profesyonel olarak da fotoğraf eğitmenliği yapıyorum.  Binlerce çifti fotoğraf çektim,her çiftin kendine özel bir hikayesi var. Benim böyle olacak diye bir kalıbım yok,her şey çiftlerin enerjisi ile doğal gelişiyor. Şuan düğün fotoğrafçılığı özel çekim trend  Avrupa da ve Türkiye’de çok var,Bulgaristan’da fotoğrafçılığa  bu kadar önem verilmiyor bizde sanatımızı en iyi şekilde orada icra edip tanıtmaya  çalışıyoruz”dedi.
BİZE SOSYAL MEDYADAN ULAŞTILAR
Bulgaristanlı çiftlerin Sosyal medyadan kendilerine ulaştıklarını söyleyen Fotoğraf eğitmeni Serkan Bilgin ; “Bulgaristan’da ki Hasan kardeşimiz bizi pandemiden önce,bizimle sosyal medya üzerinden iletişime geçerek bize düğün çekimlerini yaptırmak için bizi Bulgaristan’a davet etti. Bulgaristan’da soydaşlarımızın çekimlerini yapmak için iki yıl önce oraya gittiğimizde,orada hale gelenek ve göreneklerimizin yaşatıldığını onların samimi yaklaşımı bize güç verdi. Bu çekimlerden sonra orada dostluklarımızı devam ettirdik ve neticesinde diğer arkadaşları akrabaları da düğünlerinde bizimle çalışmak istedi buda bizim için gurur kaynağı oldu”diye ifade etti.
2022 RANDEVULARINI ŞİMDİDEN ALMAYA BAŞLADILAR
11 yıldan beri yurt dışında çekimler yapmaya devam ettiklerini,son zamanlarda Bulgaristan’da ki Türkler tarafından çok tercih edildiklerini ifade  eden Bilgin ; “ 2012 yılından beri de yurt içi,yurt dışında çekimler yapıyoruz. Şimdi Bulgaristan’da sürekli tercih ediliyoruz çekimler yapıyoruz. Orada yaşayan soydaşlarımız sosyal medyadan araştırıp bizim çekimlerimizi çok beğendiği için bizi tercih ettiler. Bizde Bulgaristan’a gittiğimiz zaman Trakya’mızı Edirne’mizi ve Türkiye’mizi temsil edip en iyi şekilde çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bizi güvendikleri için şimdiden 2022 yılına çekim randevuları oluşturduk.En güzeli de düğünlerinden sonra Edirne’mize geldiler bir aile gibi olduk,bizi ziyaret etmeleri çok mutluluk verici,en büyük kazancımız bu bizim”dedi.
EN ÖZEL ANLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİRMEK BİZİ MOTİVE EDİYOR
Ben yapmış olduğum çekimlerde insanların en özel anları evliliğin başlangıcında çekilen fotoğraflar ömür boyu bir nesile hatıra bırakacakları anları ölümsüzleştirmeye çalışıyorum diyen Bilgin; “Bu çekimler sonucunda onlarında beğenmesi,tercih etmesi beni motive ediyor. Bu şekilde tercih edilmek bizi işimize karşı motive ediyor.
Ben aynı zamanda fotoğraf eğitimleri de veriyorum. Osmanlıya 92 yıl başkentlik yapmış Edirne’mizi vermiş olduğum eğitimlerde de anlatıyorum. Çekim sonucunda bir araya bir aile gibi gelerek büyüyoruz. Edirne ve Edirne dışında çekimler yapmaya devam ediyoruz”.
HEDEFİ BULGASİTAN DÜĞÜNLERİNİN DIŞ ÇEKİMİNİ AVRUPA ÜLKERİNDE YAPMAK
Bilgin; “Pandemi tüm dünyayı etkilediği gibi,ülkemizi de etkiledi. Pandemiden önce 18 ayda 11 ülke gezmiştim ben çekimler yapmıştım. Bu çekimleri devam ettirip değişik ülkelerde çekimleri gerçekleştirmekti,şuan ülkemizde ekonomik durum bayağı şartları zorluyor. Şuan Türkiye’deki çiftlerimiz burada ki Ege ve Karadeniz kıyılarını tercih etmeye başladılar. Bundan sonraki hedefimizde,Bulgaristan’da ki soydaşlarımızla düğüm çekimlerini yapıp,dış çekimlerini Avrupa’da gerçekleştirmek gibi bir hedefim var”dedi.
BULGASİTAN’DA ÇEKİMLERDEN 9 AY SONRA TESLİM OLUNCA, BİZDE BİLGİN KARDEŞLERİ TERCİH ETTİK
Bulgaristan’da çekilen düğünlerin teslimatı 6-9 ay sonra anca olduğunu öğrene çift Edirneli Foto Gürkan’ı tercih ettiklerini ve çok memnun kaldıklarını ifade eden Hasan ve Gülşen Şakir çifti ise; Bulgaristan Kırcali’de yaşıyoruz. 2019’da düğünümüz oldu.2018 yılında fotoğrafçı aramaya başladık. Eşim doğal çekimler olmasını istediği için araştırmalar yaparken, Gürkan ağabeyi bulmuş,ben ise Serkan Ağabeyi  buldum sonradan fark ettik ki ikisi kardeşmiş aynı şirketi işletiyorlarmış. Bizde düğünümüzden önce onlarla anlaştık. Bulgaristan’da fotoğrafçılar yoğun olduğu için bizde Edirne’den Foto Gürkan’ı tercih ettik. Düğün çekimlerimizi yaptıktan sonra teslimatları çok hızlıyıdı bir ay içinde teslim ettiler video ve fotoğraflarımızı. Biz yaptıkları işten çok memnun kaldık. Bizde başka kişilere tavsiye ettik. Bulgaristan’da çekim yaptıranlardan öğrendiğimiz kadarı ile düğünden sonra çekim fotoğraflarını almaları uzun sürüyor. 6-9 ay gibi sürelerde alabildikleri oluyormuş. Biz o yüzden araştırıp farklı bir çekim olmasını ve kaliteli çekim olsun istedik o yüzden de Serkan Ağabeyle tanışıp çekim çalışmalarımızı onunla yaptık. Ekonomik olarak da çok büyük fark olmadığı düşündüm yaptığı çekimlerden dolayı. Çünkü işini çok severek yapıyor. Bu çok önemli her şey çok kaliteliydi. Biz dış çekim yaparken çok eğlendik. Çok keyifliydi” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ