ÇÖZÜM ŞART!

ÇÖZÜM ŞART!

ÇÖZÜM ŞART!

ÇÖZÜM ŞART!
16 Temmuz 2019 - 04:35
Reklam

YEŞİM DARMALI
Edirne’ye gelen yerli ve yabancı turistlerin gezmeden Edirne’den ayrılmadığı bölgelerden biri olan Karaağaç Mahallesinde, kaderine terk edilen okul binası adeta mültecilerin 5 yıldızlı oteli oldu. Zaman zaman mülteciler ile madde bağımlılarının yer kavgası yaptığı binaya mahalleli çözüm istiyor.
Yaklaşık 4 yıl öncesine kadar Karaağaç Mahallesi’nde Yatılı Bölge Ortaokulu olarak hizmet veren bina, kaderine terk edilmiş durumda. 4 yıl önce boşaltılan ve kullanılmayan okul binasının kapıları sökülüp, pencereleri kırılmış durumda olması mahalle halkını rahatsız ediyor.
Bir zamanlar Edirne’nin en iyi okullarından biri olan, Karaağaç Mahallesi’nde ana cadde üzerinde bulunan Yatılı Bölge Ortaokulu binası, dört yıldır kullanılmadığı için sahipsiz kaderine terk edilmiş durumda. Bugüne kadar yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü okul bugünkü görüntüsüyle üzüyor. Okul binasının önündeki Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstü de bakımsızlıktan örümcek ağları ile kaplanmış durumda olması devlet okullarının ne kadar ilgisiz olduğunu göz önüne seriyor. Bahçe kapısının yerinden söküldüğü, pencereleri kırılmış, bahçesini otların ve çöplerin kapladığı okul bahçesinde ki çam ağaçlarının kurumaya yüz tutuğu okul binası, yetkililerin ellini uzatmasını bekliyor.
Karaağaç Mahallesi Muhtarı Agah Korkan, okulun bu durumunun hem kendisini hem de mahalle halkını bu haliyle çok üzdüğünü burasını yetkililerin öğretmenevi olarak değerlendirebileceğini söyledi. Korkan;“Okulumuz 3-4 yıldan beri kullanılmıyor. En son olarak burada anasınıfı vardı.  O da kaldırıldıktan sonra burası sahipsiz kaldı. Ben okulun bu durumuna çok üzülüyorum. Binanın camlarını kırmışlar, milli servete zarar veriliyor. Ben dönemin Valisi Nusret Miroğlu ile buraya geldik, o dönem öğrenciler sobayla ısınıyordu, sonra bina tadilat gördü ve depreme dayanıklı hale getirildi, kalorifer döşendi. Süper bir bina oldu. Buraya boya badana gerekli bakım yapılsın, burası kullanılabilir. Bahçesi geniş, burası öğretmenevi olarak değerlendirilebilir, ya da çay bahçesi, düğün salonu gibi kullanılabilir. Yetkililer burasını bu şekilde değerlendirirse mutlu olurum. Ama bu şekilde öksüz kalmış, bakımsız durumda olmasına üzülüyorum. Karaağaç’ın en güzel yerinde ama maalesef bakımsız. Karaağaç çok ziyaretçi çeken bir yer. Burasının bu şekilde durmasından rahatsızım” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI