DÖRT KOLDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ

DÖRT KOLDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ

DÖRT KOLDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ

DÖRT KOLDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
13 Eylül 2021 - 09:47

Edirne İl Müftülüğü ile Yeşilay işbirliği tarafından düzenlenen Tunca Nehri kenarında ödüllü çöp toplama etkinliğine Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) din görevlileri ve öğrenciler katıldı.
Tunca Nehri çevresinde çöp, plastik, cam şişeleri toplayan çevreci gönüllülere Edirne İl Müftüsü Alettin Bozkurt’a katılarak çöp topladı ve en çok çöp toplayanlara matara ödül verirken, etkinliğe katılan öğrencilere de kitap hediye etti. Çevre duyarlılığını aşılamak için bu etkinliği düzenlediklerini söyleyen İl Müftüsü Alettin Bozkurt,  “inşallah bu bir örnek olur. Özellikle bu salgın döneminde çevre temizliği, evdeki hijyen kuralları çok önemli bizde bir nebze katkımız olsun diye bu etkinliği düzenledik” dedi.
Yeşilay Edirne Şube Başkanı Müzekka Bayrak ; “‘Yeşilay olarak 'Bağımlılıklarla Mücadelemizde her zaman 'Sağlıklı Yaşamın' öneminden bahsediyoruz. Sağlıklı Yaşam için Temiz bir çevre olmazsa olmazlardandır. Dünya Temizlik Günü sebebiyle üye ve gönüllülerimizle sosyal sorumluluk ve çevre bilinciyle bugün burada şehrimize fayda sağlamak, farkındalık oluşturmak için  bir araya geldik.  Geleceğimiz için, çocuklarımıza temiz bir çevre bırakmak bizlerin en büyük sorumluluğudur. 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek mottosuyla tüm halkımızı temizlik ve çevre bilinciyle bu harekete destek olmaya davet ediyoruz.”dedi.
Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği Edirne Temsilcisi Ertuğrul Halaşlı ise, “ doğaya karşı daha fazla duyarlı olunması gerekiyor. Çevreye zararı olan plastiğe cam şişeye vs. mücadele için toplumda farkındalık oluşturmak için buradayız,çevreyi temizlemeye devam ediyoruz,etmeye devam edeceğiz” dedi.
Plastiğe karşı açtığı savaş ile tanınan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğretim görevlisi İspanyol Begona Rodriguez de, etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, çevre bilincinin her geçen gün artması mutluluk verici olduğunu ifade etti. Etkinliğe katılanlara bez torba hediye etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ