EBEVEYNLERE "TABLET VE TELEFON" UYARISI
Reklam

EBEVEYNLERE "TABLET VE TELEFON" UYARISI

EBEVEYNLERE "TABLET VE TELEFON" UYARISI

EBEVEYNLERE
22 Şubat 2020 - 00:16

Türk Eğitimi Derneği (TED) Genel Müdürü Sevinç Atabay, "3 yaşında bir çocuğun tablet bilgisayarı çok iyi kullanıyor olması, onun üstün zekalı olduğu anlamına gelmez. Bu durum o çocuğun duygusal olarak ihmal edildiğini gösterir." dedi.
TED Edirne Koleji'nde düzenlenen "Zeka Türleri ve Öğrenme" konferansına katılan Atabay, eğitim ve öğretimin önemine vurgu yaparak, eğitimin insan zihnini özgürleştirdiğini söyledi.
Anne ve babaların çocuklara erken yaşta bilgisayar ve telefon gibi cihazları verirken dikkatli olması gerektiğini anlatan Atabay, şunları kaydetti:
"3 yaşında bir çocuğun tablet bilgisayarı çok iyi kullanıyor olması, onun üstün zekalı olduğu anlamına gelmez. Bu durum o çocuğun duygusal olarak ihmal edildiğini gösterir. Çünkü bütün veliler zannediyoruz ki çocuklarımız telefon ve bilgisayarı çok iyi kullanıyor. Bu çocuklar zaten bu sistemin içinde doğdu. Çocukların bu cihazları kullanması çok doğal. Zannetmeyin ki üstün zekalılar. Ama bu onları ihmal ettiğinizin tam bir göstergesidir. Z kuşağı anne ve babaların en büyük sorunlarından biri bu. Bir yandan bir ihmal söz konusu ancak bir yandan da çocuklarına aşırı düşkünler."
Konferansı TED Edirne Koleji Kurucusu ve AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, öğretmen ve veliler dinledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN BECAN’DAN ESNAF ZİYARETİ
BAŞKAN BECAN’DAN ESNAF ZİYARETİ
Uzmanından
Uzmanından "Ürünlerin paketlerinin çamaşır suyuyla yıkanması"...