EDİRNE, 2050 YILINA KADAR ALTYAPI SIKINTISI...

EDİRNE, 2050 YILINA KADAR ALTYAPI SIKINTISI ÇEKMEYECEK

EDİRNE, 2050 YILINA KADAR ALTYAPI SIKINTISI ÇEKMEYECEK

EDİRNE, 2050 YILINA KADAR ALTYAPI SIKINTISI ÇEKMEYECEK
09 Aralık 2019 - 00:10

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi’nin 22 Şubat 2018 tarihinde kendi imkanlarıyla başladığı altyapı çalışmalarına İller Bankası’ndan kredi onayı çıkmasıyla birlikte hız verdi. Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Projesi için ilk kazma bugün saat 14.00’te Şükrüpaşa Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde düzenlenecek törenle vurulacak.
“Söz verdik; yapıyoruz” diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 2014 yerel seçimlerinden Edirne Halkı’na vadettiği en önemli sözlerinden biri altyapı çalışmaları için 2017 yılında İller Bankası’ndan kredi talebinde bulunmuştu.
Başkan Gürkan, İller Bankası’ndan bu konuda herhangi bir cevap gelmemesi üzerine ‘Edirne’nin daha fazla beklemeye tahammülü yok’ diyerek; 22 Şubat 2018 tarihinde altyapı çalışmalarına belediyenin kendi imkanlarıyla başlamıştı. 
Edirne’nin en sorunlu mahallesi olan Kocasinan Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi’nden İçme Suyu Şebekesi Projesi ile başlayan altyapı çalışmaları İller Bankası’ndan talep edilen kredinin onaylanmasıyla birlikte hız kazandı.
İçme Suyu Projesi’nin devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Projesi için de ilk kazmanın bugün Şükrüpaşa Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde düzenlenecek olan törenle vurulacağını söyledi. 
Altyapı çalışmalarının 3 yıl içinde tamamlanacağını ifade eden Başkan Gürkan, “Altyapı çalışmaları öncesinden Kırklareli Kayalı Barajı’ndan binlik çelik borularla 20 milyon 500 metreküp temiz su getirdik. Lalapaşa Kavşağı’nda bu suyu arıtacak modern bir aratma tesisi kurduk. İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’miz yapılıyor, bitmek üzere. 30 bin metre Yağmur Suyu Toplama Kanalı, 380 bin metre İçme Suyu Şebekesi ve 110 bin metre Kanalizasyon Sistemi projesini de 3 yıl içinde tamamlayarak, Edirne’yi modern bir altyapıya kavuşturacağız. Edirne, 2050 yılına kadar altyapı sıkıntısı çekmeyecek  ” diye konuştu.
Edirnelilerden altyapı çalışmaları sırasında yaşayabileceği bazı sıkıntılardan dolayı şimdiden özür dileyen Başkan Gürkan, “ Çalışmalarımız bölge bölge ilerleyecek. 10 gün önceden çalışmanın yapılacağı bölgede yaşayan vatandaşlarımıza SMS ve anonslarla bilgilendireceğiz. Altyapı ile ilgili bütün kurumlarla önceden görüşülüp güzergâhlar ile ilgili planlamalar yapıldı. Altyapı çalışmaları sırasında Edirne Halkı’nın sıkıntı yaşamaması için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. 3 yıl sonra altyapı sorunu olmayan; dana modern, daha çağdaş bir kentte yaşayacağız. Başkan Yardımcılarımız, müdürlerimiz ile altyapı çalışmalarımızla ilgili son koordinasyon toplantısını da gerçekleştirdik. Heyecanlıyız, mutluyuz, umutluyuz. Tüm Edirne Halkını bugün Saat:14.00’te Şükrüpaşa Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde başlatacağımız Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Projesi için ilk kazmayı vurmaya davet ediyorum. Bu haklı gurur hepimizin” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
"Can dostlar"ına hayvan otelinde konaklama imkanı