EDİRNE’DE KİRALIK EV KRİZİ, FİYATLARI...

EDİRNE’DE KİRALIK EV KRİZİ, FİYATLARI ADETA UÇTU

EDİRNE’DE KİRALIK EV KRİZİ, FİYATLARI ADETA UÇTU

EDİRNE’DE KİRALIK EV KRİZİ, FİYATLARI ADETA UÇTU
27 Haziran 2022 - 08:30
Reklam

Gün geçtikçe daha da artan hayat pahalılığı kiralık evde oturan vatandaşları çıkmaza sürüklerken, ev sahiplerinin zam talepleri karşısında kiracının sıkıntısı iki kat daha arttı. Öğrenci kenti Edirne’de kiralık ev bulmak bir hayli zorken, bazı bölgelerde 1 aylık kiranın asgari ücret fiyatına dayanması vatandaşı zora sokuyor.
50 binden fazla üniversite öğrencisine ev sahipliği yapan Edirne’de, kiralık konut sıkıntısı gün geçtikçe artıyor. İl dışından Edirne’ye tayin edilen yeni memurların ve düğün sezonunun başlamasıyla birlikte evlenen çiftlerin kiralık ev arayışıyla birlikte kiralık ev sorunu gün geçtikçe büyüyor. Meşakkatli sürecin ardından kiralık ev bulabilen vatandaşlar bu kez de ev sahibinin fahiş fiyat politikasıyla karşı karşıya kalıyor.
Dar gelirli vatandaşların hemen hemen her gün ev sahibiyle kira fiyatı konusunda tartışmaları sürerken, ev sahiplerinin evlerini daha yüksek bedeller ile kiraya verme çabasından dolayı tahliye edilemeye çalışması kiracı vatandaşları zora sokuyor. Kira sözleşmesi yapmayan ve ya yasal haklarını bilmeyen kiracı vatandaşlar, kendilerini bir çıkmazın içerisinde buluyor.
Edirne’nin Kaleiçi Bölgesi olarak bilenen Dilaverbey ve Mithatpaşa Mahallelerinde kiralık dairelerin fiyatları bin 500 liradan başlıyor. Şükrüpaşa ve Fatih Mahallelerinde ise bu fiyat adeta 2 katına çıkıyor. Eğer evi kiralayan kişiler öğrenci ise 1 aylık kira fiyatı adeta asgari ücrete yükseliyor. Öğrencilerin 4 bin liradan aşağı kiralık ev bulmaları adeta imkansız hale dönüştü.HABER:İPEK HATİPOĞULLARI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER DEĞERLENDİRİLDİ
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER...
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ