EDİRNE EKONOMİSİNİN KALKINMASINA DESTEK

EDİRNE EKONOMİSİNİN KALKINMASINA DESTEK

EDİRNE EKONOMİSİNİN KALKINMASINA DESTEK

EDİRNE EKONOMİSİNİN KALKINMASINA DESTEK
28 Temmuz 2020 - 23:27

Bilimsel ve akademik çalışmalarının yanı sıra ekonomi, ticaret, turizm gibi sektörler için projeler üreten, Edirne'nin ve bölgenin en büyük istihdam kaynağı konumundaki Trakya Üniversitesi, Soyyiğit Grup ile iş birliği toplantısı düzenlendi.
Trakya Üniversitesi, kentin ekonomisine yön veren kurum ve kuruluşlarla bir arada hareket ederek, projeler üretmeye devam ediyor. Hem ulusal hem de uluslararası pazarda gıda üretimi ve pazarlaması alanlarında faaliyet gösteren Soyyiğit Grup, gerçekleştirilebilecek iş birlikleri ve atılabilecek ortak adımların görüşülmesi amacıyla Trakya Üniversitesini ziyaret etti.
Trakya Üniversitesi Rektörlüğü Yönetim Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ziyarette, taraflar arasında bilgi alışverişini güçlendirmek, Kamu-Sanayi-Üniversite (KÜSİ) iş birliğini geliştirmek, birlikte öğretim, tecrübe aktarımı, Ar-Ge alanında ortak çalışmaların yanı sıra öğrencilerin staj ve iş imkânları konusunda desteklenmesi ile ilgili görüş birliğine varıldı.
Sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolları bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi gibi konularda ortak çalışma kararı alan Trakya Üniversitesi ve Soyyiğit Grup, iş dünyası ve kent etkileşimine örnek teşkil eden projelere imza atacak.
Soyyiğit Grup İnsan Kaynakları Müdürü Canan Özdemir, bölge ekonomisinin kalkınmasına yönelik önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, “Gerek istihdama gerek ihracata yönelik yatırımlarla Edirne’nin, bölgenin ve ülkemizin ekonomisine katkı sunuyoruz. Bu katkıları daha verimli hale getirebilmek adına da bölgemizin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Trakya Üniversitesi ile iş birliği içinde olmak istiyoruz. Trakya Üniversitesi ile yapacağımız iş birlikleri sayesinde bölgesel kalkınmanın sürdürülebilir hale getirileceğine inanarak” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SÜPÜRGE USTALARI İŞ BAŞINDA
SÜPÜRGE USTALARI İŞ BAŞINDA
2023’E, 2053’E, 2071’E KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ
2023’E, 2053’E, 2071’E KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ