EDİRNE VALİLİĞİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ

EDİRNE VALİLİĞİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ

EDİRNE VALİLİĞİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ

EDİRNE VALİLİĞİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ
13 Mayıs 2022 - 00:39

Yayınlanan valiler kararnamesine göre; Edirne Valisi Ekrem Canalp, Batman Valiliğine atandı. İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık’da Edirne Valisi olarak atandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla ‘Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi’ Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı. Yayımlanan kararname ile 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, 9 ile yeni vali atandı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, Batman Valiliğine atandı. İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık’da Edirne Valisi olarak atandı.
VALİ KÜRŞAT KIRBIYIK KİMDİR?
1978 yılında Konya'nın Beyşehir İlçesinde doğan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilk, orta ve lise eğitimini Seydişehir'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun olan Kırbıyık, Rize'nin Güneysu ve Karaman'ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. Londra'da 6 ay eğitim alan Kırbıyık, sırasıyla Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2013 yılında Mülkiye Müfettişliğine atandı.
Kırbıyık, 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanı olarak atandı. Son olarak 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atanmıştı. Dün yayınlanan kararnameyle birlikte Edirne Valisi olarak atandı.HABER:CANAN KAYA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ