EFSANE FESTİVAL BAŞLIYOR

EFSANE FESTİVAL BAŞLIYOR

EFSANE FESTİVAL BAŞLIYOR

EFSANE FESTİVAL BAŞLIYOR
14 Ekim 2021 - 10:11

Edirne’de bu yıl ilk kez düzenlenecek Karaağaç Kabak Festivaline gerçekleştirilen davet renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.
Meşhur Karaağaç kabağı için bu yıl çeşitli etkinliklerinde yer alacağı 16-17 Ekim tarihleri arasında Karaağaç Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Karaağaç bahçesinde gerçekleşecek olan 1.Karaağaç Kabak Festivali için müzik eşliğinde vatandaşlara kabak ikram edilerek festivale davet edildi. Saraçlar Caddesinde Güreş heykelinin önü kabak ürünleri ile süslenerek kadınların yapmış olduğu kabak tatlısı Edirneli müzisyenlerin söylediği şarkılar eşliğinde vatandaşa ikram edilip festivale davet edildi.
1.Karaağaç Kabak Festivali ile ilgili açıklama yapan Edirne İl Kültür Turizm Müdürü Kemal Soytürk; “Kültür Turizmin başkenti Edirne aynı zamanda festivaller yolunda da hızla  devam ediyor. Meriç ve Tunca’nın verimli suları sulanan Karaağaç topraklarında yetişen her ürün kıymetli. Kültür turizmine ilaveten Agro turizmle beraber,haziran ayında gerçekleştirdiğimiz lavanta festivali ve önümüzde ki  cumartesi Pazar gerçekleştireceğiz 1.Karaağaç Kabak Festivalini.
Ekip arkadaşlarımız ve STK’larımızla birlikte Edirne’mizin hem yerli hem de yabancı turistlerine Cumartesi Pazar birbirinden eğlenceli, ilginç etkinliklerle şehrimizin çocuklarının sahne performansları ile şehrimizin çocuklarının sahne performansları ve şehrimizin yetenekli kadınlarının yemek yarışması ile şehrimizde bulunan şeflerimiz aşçılarımızın yanı sıra İstanbul’dan gelecek şeflerimizle kabak oyma sanatıyla kurgusal fotoğraf çekim atölyelerimizle Tarımsal Araştırmanın bahçesi Karaağaçta 16-17 Ekimde Sayın Valimiz Ekrem Canalp’in himayelerinde gerçekleştireceğimiz 1.Karaağaç Kabak Festivaline herkesiz davet ediyoruz”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI