ENFLASYON RAKAMLARI VATANDAŞI KAVURDU

ENFLASYON RAKAMLARI VATANDAŞI KAVURDU

ENFLASYON RAKAMLARI VATANDAŞI KAVURDU

ENFLASYON RAKAMLARI VATANDAŞI KAVURDU
15 Ocak 2022 - 01:02
Reklam

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, “Türkiye’de bugünden itibaren 3 haneli enflasyon rakamlarını konuşur hale geleceğiz. Bunun da bedeli bizler için ağır olacak.”dedi.
DEVA Partisi İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına İlçe Başkanı Gürkan Kıliçgil ve yönetim üyelerin katıldığı toplantıda açıklamalarda bulunan İl Başkanı Kerem Arda; “İktidar erken seçime direttikçe, erken seçimden kaçtıkça ülkemiz daha zor daha problemli günler yaşayacak maalesef.  Maalesef ülkenin bir yönetilememe sorunu var. Maalesef ülkenin gelir adaletsizliği sorunu var. Bu enflasyonla beraber bugün uygulanan ekonomi politikalarıyla beraber zenginin daha zenginleştiği fakirin de daha çok fakirleştiği bir ekonomik düzenin içinde insanlarımız kavrulup duruyor.
Müthiş zamlarla girdik yeni yıla. Doğalgaz ayrı yerden, akaryakıt ayrı yerden. Enflasyon oranı açıklandı ocak ayının başında. Yüzde 36-37’e yakın bir rakam. Son 20 yılın en yüksek enflasyon rakamı. Bununla beraber insanlar kavruluyor. Bu açıklanan rakamın ne kadar şeffaf, ne kadar gerçekçi olduğu ile ilgili bizim şüphelerimiz başından beri var. Enflasyonun kaç açıklandığının hiçbir önemi yok. Hepimiz çarşıya gittiğimizde, markete gittiğimizde enflasyonun kaç olduğuyla, enflasyon gerçeği ile karşılaşıyoruz. O yüzden de resmi kurumların açıklamalarının çokta önemli olmadığını düşünüyorum. Enflasyonun bu şekilde gidişi. Türkiye’de bugünden itibaren 3 haneli enflasyon rakamlarını konuşur hale geleceğiz. Bunun da bedeli bizler için ağır olacak. Ekonomi yönetimince gerekli önlemlerin alınması ve vatandaşlarımızın da bu konuda kendilerini bu oranlara hazırlamasını uyarmakla hükümlü görüyoruz, kendimizi DEVA Partisi olarak.  Enes kardeşimizin bize bıraktığı bir video mesajı ve bir mektupla karşılaştık. Umarız ki bunlar daha fazla tekrarlanmaz. Gerekli yöneticiler tüm bu yaşananlardan gerekli dersleri çıkarırlar” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK