ESNAF, “BULGAR YOKSA SİFTAH YOK”

ESNAF, “BULGAR YOKSA SİFTAH YOK”

ESNAF, “BULGAR YOKSA SİFTAH YOK”

ESNAF, “BULGAR YOKSA SİFTAH YOK”
14 Kasım 2020 - 01:13

Bulgaristan’da korona virüs vakalarının günlük 4 bine yakın olması nedeniyle ayda 100 binlerce Bulgaristan vatandaşının geldiği Edirne’de esnaf, sınır kapılarının kapatılmasından endişeli olduğunu belirterek, “Sınır kapısı kapatılırsa bizde dükkanları kapatacağız. Rızkımız Bulgaristan vatandaşlarından çıkıyor” açıklamasında bulundu.
Edirne’ye gelerek kıyafetten, zücaciyeye, temizlik ürününden sağlık ilaçlarına kadar hemen hemen her ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan Bulgaristan vatandaşlarının tercihi Edirne olmaya devam ediyor. Edirne’ye 1 ayda gelen Bulgaristan vatandaşlarının sayısı 232 bin 324’e ulaştı.
BULGARİSTAN’DA VAKA SAYILARINDA CİDDİ ARTIŞ YAŞANIYOR
Dünyayı etkisi altına alan ve havaların soğumasıyla bulaş riski daha da artan korona virüs salgını birçok ülkede olduğu gibi Bulgaristan’da da ciddi artışa geçti. Zaman zaman günlük korona virüs vaka sayısının 4 bine ulaştığı Bulgaristan’da ek tedbir kararları alınmaya devam ediyor. Yüz binlerce Bulgaristan vatandaşının Edirne’ye girişini sağladığı Sınır Kapıları’nın kapatılması durumunda Edirne esnafı zor günler geçireceğini belirtti.
“BULGARİSTAN VATANDAŞI GELMEZSE İŞ YAPAMAYIZ”
Sınır Kapıları’nın kapatılmasıyla iş yapamaz hale geleceklerini söyleyen tatlıcı esnafı Mesut Can, artan vakaların kendilerini de endişelendirdiğini belirterek, “Bulgaristan vatandaşı gelmezse iş yapamayız. Allah işimizi rast getirsin.”dedi.
“RIZKIMIZ BULGARİSTAN VATANDAŞLARINDAN”
Edirne’nin kuruyemişçi esnaflarından Ömür Biçer’de açıklamasında, Bulgaristan vatandaşlarının kent ekonomisine yüzde yüz katkı sağladıklarını ifade etti. Biçer “ Elhamdülillah rızkımız Bulgaristan vatandaşlarından çıkıyor” açıklamasında bulundu.
“İNŞALLAH SINIR KAPISI KAPATILMAZ”
“Sınır kapısının kapatılma kararı çıkarsa bizlerde dükkanlarımızı kapatmak zorunda kalacağız” diyen balıkçı Hamza Köksoy, “ Bulgaristan vatandaşları kur farkı nedeniyle alışverişlerinde Edirne’yi tercih ediyor. Bizde memnunuz onlarda. İnşallah sınır kapısı kapatılmaz” dedi.
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Edirne 22
  4 ay önce
  Nereye inşallah kapatılmaz Edirne'de şuan vaka almış başını gidiyor insanlar sağlık hizmetine zamanında ulaşamıyor sağlık çalışanlarının ne gecesi ne gündüzü var kurallara uyan alınan tek önlem valiliğin attığı mesajlar ve camiden yapı*** anonslar bir iki aylık durgunluktan kimse ölmez devlet her zaman vatandaşının yanında olmuştur tüm şehir risk altında 7 den 70 e salgının önü alınmalı ve ilk olarak sınır kapılarından baş***malı
 • T
  1 ay önce
  Devlet hic bir zaman vatandaşın yaninda degil.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE