ETUS’TAN 65 YAŞ ÜSTÜNE RİCA, “ETUSLARI...

ETUS’TAN 65 YAŞ ÜSTÜNE RİCA, “ETUSLARI 10.00’DAN SONRA KULLANIN”

ETUS’TAN 65 YAŞ ÜSTÜNE RİCA, “ETUSLARI 10.00’DAN SONRA KULLANIN”

ETUS’TAN 65 YAŞ ÜSTÜNE RİCA, “ETUSLARI 10.00’DAN SONRA KULLANIN”
11 Ekim 2021 - 09:27

ETUS Başkanı Hakan Giyik, 65 yaş üstü vatandaşlara çağrıda bulundu. Başkan Giyik, “öğrencileri engellememek adına çok acil işi olmayan vatandaşlarımızın ETUS araçlarını saat 10.00’dan sonra kullanmalarını rica ediyorum” dedi.
ETUS ŞÖFERLERİN HEPSİ AŞILI
Son yapılan Belediye Meclisinde ETUS şoförlerine aşı kartı uygulaması ve HES kodu zorunluluğu getirildiğini belirten ETUS Başkanı Hakan Giyik; “son meclisimizden böyle bir karar çıktı. Bu sadece ETUS şoförlerine değil T,M,S,J olan ticari taşıt şoförlerin hepsine aşı kartı ve HES kodu ibraz etmeleri zorunluluğu kılındı. Bizim şoförlerimizi aşı kartları zaten mevcuttu. Buna ilave olarak HES kodlarını ekleyeceğiz. Vatandaşlarımızın araçlara binerken rahat olması açısından meclisten böyle bir karar geçti. Biz vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyoruz; herkes bizim şoförlerimiz gibi iki aşısını olsun aşı kartlarını çıkartsın. Bizim tüm şoförlerimiz aşılı. Aşı kartlarımızı Belediye Ulaşım müdürlüğüne teslim edeceğiz” dedi.
ETUS SEFER SAYILARI ARTTI
Okulların açılması ile birlikte Edirne Toplu Ulaşım Sistemlerinde sefer sayılarının artığının altını çizen Giyik; “ Okulların açılması ile birlikte sefer sayılarında çok artış oldu. Üniversite 1 ve 2. Sınıflar tam kapasite olarak buradalar. 3 ve 4. Sınıflar yüzde 50’si buradalar. Haftaya da daha yoğun olacağını düşünüyoruz. Şuan tüm hatlarımızda çok hızlı bir dönüş sağlamaya çalışıyoruz. Sefer aralıklarımızı çok düşürdük. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Tabi aksaklıklar da oluyor sabah ve akşamüzeri yaşıyoruz”.
“HERKES AYNI ANDA ÇIKTIĞINDAN DOLAYI YETİŞEMİYORUZ”
Sabah erken saatte yoğunluğu azaltmak ve öğrencileri engellememek adına 65 yaş üstü vatandaşlara saat 10.00’dan sonra ETUS araçlarıyla seyahat etmeleri çağrısında bulunan Başkan Giyik, “Ben buradan yolcularımıza seslenmek istiyorum; sabah 5-10 dakika evden erken çıkılsa belki derse yetişecek olan öğrencilerimizi engellememiş olurlar. 65 yaş üstü vatandaşlarımız saat 10’dan sonra araçlarımızı kullanmaları öğrencileri engellemeyecektir. Çok yoğun oluyor sabahları, o yoğunlukta ne kadar araba koyarsanız koyun herkesin aynı anda çıktıklarından dolayı yetişemiyoruz. Böyle aksaklıklar yaşıyoruz. Onu da düzene koyduk gibi, haftaya da daha hızlanarak daha düzenli bir sisteme geçmiş olacağız.  Şuan 138 araç çalışıyor. Haftaya 30 araç daha atacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI