GENÇLERE TAŞ ÇIKARTIYOR

GENÇLERE TAŞ ÇIKARTIYOR

GENÇLERE TAŞ ÇIKARTIYOR

GENÇLERE TAŞ ÇIKARTIYOR
21 Ağustos 2019 - 10:25

YEŞİM DRAMALI/ÖZEL HABER
Edirne’nin Yolüstü köyünde oturan 9 çocuğa ve torunlarının torunlarıyla birlikte 57 toruna sahip 90 yaşındaki Şükriye nine, yemekten temizliğe her işini kendisi görüyor. Şükriye nine, uzun yaşamın sırrını sürekli tükettiği yöresel yemeklere ve süt ürünlerine borçlu.
16 yaşında evlenen ve bir süre önce eşini kaybettiğini söyleyen Demircioğlu, 6’sı erkek 9 çocuğunun olduğunu, çocuklarının çeşitli ilçelerde ve köylerde kaldıklarını belirtti. Torunlarının sayısını tam hatırlamadığını ifade eden Demircioğlu, torunlarının torunlarıyla birlikte 57 torununun bulunduğunu açıkladı.
‘Sağlığım yerinde olduğu için Allah’a şükürler olsun’ diyen Demircioğlu, kimseden yardım almadan oturabildiğini ve gezebildiğini söyledi. Her sabah saat 05.30’da kalktığını ve köy meydanında sürekli gezdiğini ifade eden Demircioğlu, hiçbir şeye ihtiyacının olmadığını ve çok mutlu olduğunu vurguladı.
Gençlere uzun ve sağlıklı bir hayat için süt ürünleriyle birlikte yöresel yemekler tüketmelerini öneren Demircioğlu, Doğal ve sağlıklı beslenmenin önemine değinerek, her gün balla süt içtiğini, tereyağı ve süt ürünlerini de bolca tükettiğini dile getirdi.
Dinç kalmasın da diğer nedenin ise gençlik yıllarında tarla işlerinde çalışmasının önemli etken olduğunun altını çizen nine Demircioğlu, “devletimiz bizi kimseye muhtaç etmesin devletimiz Varolsun” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EBEVEYNLERE
EBEVEYNLERE "TABLET VE TELEFON" UYARISI
SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY
SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY