ÜLKÜ OCAKLARINDAN DANIŞMA STANDI

ÜLKÜ OCAKLARINDAN DANIŞMA STANDI

ÜLKÜ OCAKLARINDAN DANIŞMA STANDI

ÜLKÜ OCAKLARINDAN DANIŞMA STANDI
21 Ağustos 2019 - 10:24

Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı Trakya Üniversitesini kazanan öğrencilere kayıt işlemleri konusunda yardımcı olmak ve karşılamak için Edirne otogarına danışma standı kurdu.
Stantlarda görev alan tecrübeli üst sınıf öğrenciler, Üniversite kayıt işlemleri başta olmak üzere kayıt için çeşitli illerden Edirne’ye gelen öğrencilerin yaşayabilecekleri tüm sorunlara çözüm üretmeye çalışıyor ve gençlere yol gösteriyorlar.
Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Barış Gündoğdu, Trakya Üniversitesine yeni kayıt yaptıran öğrencilere “Hoşgeldin” mesajı yayımladı.
 Gündoğdu, mesajında şunları kaydetti: “Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, üniversite hayatına başlamaya hak kazanan Türk milletinin gözbebeği kıymetli kardeşlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum.  Cefakar, vefakar ve yıllarca adalete, refaha hasret milletimizin biz ülkücülerden beklentisi hiç şüphesiz bilinmeli ve ezberlenmelidir. Doğu Türkistan’da, Kerkük’te soydaşımızın, Arakan'daki dindaşımızın gözyaşı ve akan kanı durmuyorsa, Kudüs’ü kirli ellerine alıp Allah’ın mescidlerinde, O’nun adının zikredilmesi engelleniyorsa, bilinmelidir ki bizi bekleyenler var. Üniversitelerde bulunan bir takım hokkabaz profesörler siz değerli ülkücü gençleri yeise düşürmesin. Unutmayın ki mücadelemiz her alanda daima hız kesmeden son nefese kadar devam edecektir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı verdiğimiz mücadelenin şiddetini arttırmak zorundayız. Çağımızın en büyük gücü olan bilgiye koşar adımlarla ilerlememiz ve her geçen zaman içerisinde daha da hızlanmamız gerekmektedir. Gece gündüz demeksizin bıkmadan usanmadan bir defa dahi of demeden Daha çok çalışıp daha çok çaba sarf etmek zorundayız. Bulunduğunuz şartlar ve durumlar sizi ümitsizliğe düşürmesin unutulmamalıdır ki “Şüphesiz her zorluğun yanında bir kolaylık vardır...” diye buyuran yüce Allah bizlerle beraberdir .”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EBEVEYNLERE
EBEVEYNLERE "TABLET VE TELEFON" UYARISI
SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY
SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY