GÜRKAN’DAN ÖZCAN’A SERT CEVAP:...

GÜRKAN’DAN ÖZCAN’A SERT CEVAP: “İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR, PAZARLIK İŞLERİNİ SEN İYİ BİLİRSİN”

GÜRKAN’DAN ÖZCAN’A SERT CEVAP: “İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR, PAZARLIK İŞLERİNİ SEN İYİ BİLİRSİN”

GÜRKAN’DAN ÖZCAN’A SERT CEVAP: “İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR, PAZARLIK İŞLERİNİ SEN İYİ BİLİRSİN”
30 Aralık 2021 - 00:17

AKP’li Önder Özcan’ın sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamasına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan zehir zemberek açıklama geldi. “Geçmişte kimin kimlerle yürüdüğünü bu ülke çok iyi biliyor.” diyerek Özcan’a cevap veren Gürkan, “atılan iddiaları kanıtlamayan kişiler şerefsizdir” açıklamasında bulundu. Önder Özcan’ın pazarlık işlerini iyi bildiğine değinen Gürkan, bazı yaşananları da anlattı.
Başkan Gürkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Önder Kardeşimiz şunu söylemiş; Edirne Belediyesinde hangi pazarlıklar yapıldı şeklinde söylemiş. Belediyeler nasıl işe alıyorlar; belediye örneğin, ilan veriyor sınav yapılıyor, o sınavı kazananlar hem işe başlıyor mu Türkiye’de başlayamıyor. Ne yapıyor belediyeler; ikametgahına göre jandarmaya ya da emniyete yazıyor. A kişisi sınavı kazandı polis bölgesinde oturuyorsa, emniyete yazı yazıyoruz. Emniyetten bize bilgileri kişinin geliyor. Bir örgüte üye olup olmadığı gibi vs. bir  yazı geldiğinde kim o kişiyi  işe başlatır, kim buna cesaret edebilir. Böyle bir şey mümkün mü? Belediyelerin istihbarat teşkilatı yok. GBT yapma yetkisi yok. Belediyelerin ajanları yok. Belediyelerin arşiv kayıtları yok. Şunu yapmışsa bir belediye Ekrem İmamoğlu olur, Recep Gürkan olur veya Ahmet olur. Emniyet birimlerinden bu personelin işe başlatılması sakıncalıdır yada bu personel terör örgütü ile ilişkilidir diye gelmişse bu yazı ve başlatmışsa o belediye başkanı işe o kişiyi suçludur ve kanun bunu gereğini yapar.
BERABER YÜRÜYENLER, ŞİMDİ YÜRÜMEYENLERE ÖYLE BİR SUÇLUYOR Kİ ONLAR PİRU PAK
Ama çamur at izi kalsın arkadaşların çok yaptığı şey bu. Arkadaşların bir de becerisi var teslim edelim haklarını yemeyelim. Ekrem İmamoğlu diyor ya hakkımı yedirmem, haklarını da yedirmem diye. Hakkını yemeyelim arkadaşların. Arkadaşların kendilerinin yaptıkları işlerden sıyrılarak o suçu başkalarının üzerine atma konusunda olağan üstü yetenekliler. Geçmişte kimin kimlerle yürüdüğünü bu ülke çok iyi biliyor. Beraber yürüyenler, şimdi yürümeyenlere öyle bir suçluyor ki onlar piru pak.
ÖNDER BİLİR BU PAZARLIK İŞLERİNİ
Pazarlık demiş Önder kardeşimiz, ben buradan söyleyeyim kendilerine.  Önder benim muhatabım değil muhatap da almam. Pazarlıksa hatırlıyorum ben, bir spor kulübünün yönetimin su borcu vardı belediyeye onunla ilgili çok pazarlık yaptı benimle Önder. Abi ne olur işte haciz göndermeyin, icra göndermeyin diye. O pazarlığı kendisi yaptı ben yapmadım. Önder bilir bu pazarlık işlerini.
BUNU İDDİA EDİP KANITLAMAYAN VARSA ŞEREFSİZDİR
İnsanlar çamur atarak üzerinizi temiz tutamazsınız. Sizinde elinize bulaşır o çamur. O yüzden Ben çamur atmıyorum. Bizim bir pazarlık yaptığımız yada Edirne belediyesinde emniyetin bize bu adam sakıncalıdır,terör örgütü ile iktisatlıdır diye bildirdiği varsa ve almışsak  biz şerefsiziz bu kadar net. Bunu iddia edip kanıtlamayan varsa da o şerefsiz.  Kim olursa olsun.
AKIL TUTULMASI YAŞIYORUZ BU ÜLKEDE
Bu ülkede bazen akıl tutulması yaşıyoruz bu ülkede. Dünya ve Türk hukuk sisteminde de suçun şahsili ilkesi vardır. Benim 1500 tane çalışanım var. Bende zaman zaman suç işleyen suça karışan elemanlar oluyor. Emniyet jandarma gözaltına alıyor, ifadeleri alınıyor kimi serbest kalıyor kimi tutuklanıyor. Tutuklanıyor da biz ne yapıyoruz, bize bildiriliyor, bizde o personelle gerekli işlemleri yapıyoruz. Buna benim yetkim yok. Gözümüzün önünde biri suç işlediğinde bizim onu tutuklama yetkimiz var mı, ceza verme yetkimiz var mı? Şakamı bu. Kimse kusura bakmasın ama aklı mantığın dışında bir şey olur mu? Herkesin yetkisi belli kanunlar nezdinde. Belediyede örnekleri var. Adliye tutuklama emri vermiş biz adama maaş ödemeye mi devam etmişiz. Etmişsek bu suç. Ama benin onu tutuklama yetkim var mı yok yada serbest bırakma yetkim var mı yok. Akıl tutulması yaşıyoruz biz bu arkadaşlarla. Bütün dünyayı şaşırtıyorlar bu zekaları ile bütün dünyayı şaşırtıyorlar. Sevgili kardeşim benim pazarlık yapmasını iyi bilir pazarlıklarına devam etsin”
12 BALKAN EVİ TEMOPARKI AÇILACAK
 2022 yılı Edirne yılı. Onunla ilgili  çalışmalar devam ediyor. Belediye meclisimizde kurmuş olduğumuz danışma kurulu. Beninde katılımımla iki toplantı yaptı. Bir eylem planı  oluşturuldu.12 Balkan ülkesinin bir ev örneği var bizde 2022 yılında bir temo park yapmak istiyoruz. İçerisinde  12 tane ev olacak. Ocak ayı içerinde de Edirne 100. Yıl anıtı için yarışma durumuzu yapacağız ve 25 kasım 2022’de de kurtuluş bayramımızla birlikte Edirne kurtuluş anıtımızı açacağız.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ