GÜRKAN, “MİMAR SİNAN CADDESİ, YAYALAR...

GÜRKAN, “MİMAR SİNAN CADDESİ, YAYALAR TARAFINDAN KULLANILACAK”

GÜRKAN, “MİMAR SİNAN CADDESİ, YAYALAR TARAFINDAN KULLANILACAK”

GÜRKAN, “MİMAR SİNAN CADDESİ, YAYALAR TARAFINDAN KULLANILACAK”
24 Kasım 2021 - 10:43

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Mimar Sinan Caddesi’nin araç trafiğine kapatıldığını belirterek, bundan sonra o caddenin yayalar tarafından kullanılacağını açıkladı.


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Selimiye Camii meydanında çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Mart ayının ortasında çalışmaların tamamlanacağını açıklayan Gürkan, Belediyenin önünden geçen Mimar Sinan Caddesi’nin Selimiye Saray Hamamına kadar araç trafiğine kapatıldığını duyurdu.
Mimar Sinan Caddesi’nin artık yayalar tarafından kullanılacağını belirten Gürkan, caddede şuan altyapı çalışmalarının devam ettiğini vurguladı. Çalışmaların etap etap devam ettiğini ifade eden Gürkan, caddenin yan kısmında bulunan otoparkların artık kullanılmayacağını açıkladı.
Edirne İl Özel İdaresi tarafından eski Gazi İlkokulunun bulunduğu alanın otoparka dönüştürüldüğünü belirten Gürkan, tur otobüsleri ve araçların otopark olarak bu alanı kullanacağını belirtti. Gürkan, çalışmaların tamamlanmasıyla Selimiye Camii çevresinin arzu edildiği hale gelmiş olacağını ifade etti.
Gürkan, ayrıca okullara su sebili konulması hususunda Edirne Valisi Ekrem Canalp ile görüşme gerçekleştireceğini, izin verildiği taktirde okullarda öğrencilerin suya ücretsiz ulaşmaları açısından Edirne Belediyesi olarak okullara su sebili koyacaklarını söyledi.Yeşim DRAMALI


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI