HALKIMIZ DESTEK BEKLİYOR!

HALKIMIZ DESTEK BEKLİYOR!

HALKIMIZ DESTEK BEKLİYOR!

HALKIMIZ DESTEK BEKLİYOR!
27 Nisan 2021 - 23:25

Ekonomide ciddi sıkıntılar yaşandığını, Esnafımızın, çalışanlarımızın, tüm vatandaşlarımızın çok zor günler geçirdiğini söyleyen Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin, halkımızın destek beklediğine dikkat çekti.
“Bir yandan Covid-19, diğer yandan geçim sıkıntısı insanımızı uzun bir süredir bunaltmaktadır” açıklamasını yapan Av. Tekin, “Adeta Covid günümüzün vebası;  geçim sıkıntısı ise kolerasıdır. İnsanımız bu sıkıntılar arasında seçim yapmaya zorlanmamalıdır. Öncelikli konu insanımızın yaşamakta olduğu sıkıntılarının nasıl telafi edileceğidir. Burada tüm sorumluluk iktidarın üzerine düşmektedir. Para politikasını, vergi politikasını iktidar belirleyecektir. Çalışamayan esnaf; kirasını, faturalarını, işçisinin ücretini nasıl ödeyecek?” sorusunu yöneltti.
Av. Sinan Tekin devamla; “Geçim sıkıntısı ile boğuşan, faiz bataklığına terk edilen esnafımız, gündelik işçilerimiz, servis şoförlerimiz ve daha sayamadığımız nice mağdur insanımız devletin, kendilerine yardım elini uzatmasını bekliyor. Bu nedenle hükümete çağrıda bulunuyorum; Her bir vatandaşımıza 1.000 TL verilecek şekilde bir destek paketi devreye alınmalıdır” şeklinde konuştu.
Hükümete uyarıda bulunan Av. Tekin, “Bakın, 128 milyar dolar değil, 84 milyar liradan bahsediyorum. Emin olun, zor bir şey değil! Bunun yanında Bayramda verilecek olan 1.000 liralık Bayram ikramiyesini de 1.500 liraya çıkarın. Bu destekler çekilen sıkıntıları bir nebze olsun azaltacak, pazarı hareketlendirecek; esnafımıza, üreticimize nefes aldıracaktır” dedi.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”