HAYALLER EMEKLİLİK, GERÇEKLER KÖLELİK

HAYALLER EMEKLİLİK, GERÇEKLER KÖLELİK

HAYALLER EMEKLİLİK, GERÇEKLER KÖLELİK

HAYALLER EMEKLİLİK, GERÇEKLER KÖLELİK
10 Eylül 2019 - 04:02

ŞENER URFA
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince Ankara’da düzenlenen "Emeklilikte Yaşa Takılanlar" eyleminde konuşan EYT Trakya Temsilcisi Erhan Öncü, emeklilikte yaşa takılanlar konusu çözüme kavuşana kadar mücadele edeceklerini bildirdi.
Emeklilikte yaşa takılanlar konusuyla ilgili yasanın çıkmasının 20'nci yılı dolayısıyla düzenlenen eyleme katılan sendika ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, farklı güzergahları kullanarak başkentteki Anadolu Meydanı'nda bir araya geldi. Vatandaşlar, kontrol noktalarında üzerleri arandıktan sonra alana giriş yaptı.
"ÇÖZÜME KAVUŞANA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ"
EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Trakya Temsilcisi Erhan Öncü, emeklilikte yaşa takılanlar konusu çözüme kavuşana kadar mücadele edeceklerini bildirdi.
Bu haklı ve onurlu davaya gönül veren herkese teşekkür eden Öncü, "Bizim yasallığımızı, verdiğimiz hak mücadelesini tartışmaya açmak demokrasiye aykırıdır. Biz bu 20 yılda sadece kendi haklarımız için mücadele etmedik. Biz bu mücadelemizle insanlarımızın demokratik bir tavır gösterebileceğini televizyonlardan, gazetelerden ve sosyal medyadan dünyaya gösterdik. Bundan sonra da göstermeye kararlıyız." ifadelerini kullandı.
Öncü, emeklilikte yaşa takılanların Türkiye'de bilinçli hareket eden gruplardan biri olduğuna işaret ederek, bu kapsamda 11 derneğin kurulduğunu, 25 ilde dernek hazırlığı yapıldığını ve temsilcilerle 55 ilde çalışma yapıldığını anlattı.
HALUK LEVENT'TEN DESTEK
Emeklilikte yaşa takılanlara destek vermek için etkinliğe katılan Haluk Levent de "Elfida" ve "Beni Biraz Anlasana" şarkılarını seslendirdi.
Etkinliğe CHP ve İYİ Partili bazı milletvekilleri de katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK