HER GEÇEN GÜN KAFELERE YENİLİYORUZ

HER GEÇEN GÜN KAFELERE YENİLİYORUZ

HER GEÇEN GÜN KAFELERE YENİLİYORUZ

HER GEÇEN GÜN KAFELERE YENİLİYORUZ
15 Temmuz 2019 - 04:09
Reklam

MERT SOYLU
Çay ocaklarında işlerin her geçen gün azaldığına dikkat çeken kahvehane işletmecisi Cemil Iğlınak, “Çay ocağında çaylar güzel olmasına rağmen, insanlar kafelerdeki çayları içmeyi tercih ediyor. Her yere açılan kafeler de çay ocaklarının işlerini azaltıyor aslında” dedi.

ÇAYI ARTIK EVDE İÇİYORLAR
Saraçlar Caddesi’nde bulunan ara sokakta kahvehane işletmeciliği yapan Cemil Iğlınak, insanların en eski kültürlerinden biri haline gelmiş olan çay ocaklarının artık iş yapamadığını ve işlerin azaldığını söyledi.
Eskiden her çay ocaklarının işlerinin çok iyi olduğunu belirten Iğlınak“Artık insanlar, çayı düşünerek içiyor. Eskiden çay ocağı kültürü vardı. İnsanlar bir araya gelir çay ocaklarına eşe dosta çay ikram ederdi. Ancak şimdi, kendisi içerken de düşünüyor. Bunun nedeni de aslında insanların alım gücünün düşmesi. İnsanlar dışarıda bir çay keyfi yapmak yerine, ‘evime gider çayımı içerim’ diye düşünüyor.”
KAFELER İŞİ BOZUYOR
Iğlınak, dışarı çıkan insanların da artık çay ocaklarını tercih etmediğini ve kafelere yöneldiğini ifade ederek, “Çay ocağında çaylar güzel olmasına rağmen, insanlar kafelerdeki çayları içmeyi tercih ediyor. Her yere açılan kafeler de çay ocaklarının işlerini azaltıyor aslında” dedi.
SOSYETE PAZARI, BURADAKİ ESNAFIN İŞLERİNE HAREKETLİLİK KAZANDIRIYOR
Iğlınak, Cuma günleri kurulan sosyete pazarının ise, çarşı esnafına olumlu katkı sağladığını ifade ederek, , “Sosyete pazarı biz esnafa, olumlu bir şekilde yansıyor. Sosyete pazarı olmasa, birde turistler olmasa buradaki esnafın çoğu ayakta kalamaz. Pazar hem bana hem diğer esnaflara hareket kazandırıyor” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI