İKİ KEMERLİ AĞA KARŞILANDI

İKİ KEMERLİ AĞA KARŞILANDI

İKİ KEMERLİ AĞA KARŞILANDI

İKİ KEMERLİ AĞA KARŞILANDI
06 Temmuz 2019 - 04:15
Reklam

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin 2 altın kemerli ağası Seyfettin Selim, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve beraberindekiler tarafından davul zurna ile kent girişinde karşılandı.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın ve beraberindeki  davul zurnalı kortejle,Talatpaşa Asfaltından gelen  9 yıldır Kırkpınar Ağalığı yapan  657’nci Kırkpınar Ağası Seyfettin Selimi Ordu evi önünde çiçekle karşıladı.

Davul zurna eşliğinde Edirne Belediyesine yürüyen kortej hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından,Atatürk anıtı önüne yürüdü. Atatürk anıtında Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,İyi Parti Milletvekili Orhan Çakırlar,657’ıncı Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ve  Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’la birlikte Kırkpınar çelenk koymasının ardından,saygı duruşu istiklal marşı okundu. Belediye Bandosu eşliğinde, sözü ve bestesi Beyazıt Sansı'ya ait 'Kırkpınar Marşı' seslendirildi. Ardından pehlivanlar mezarlığını ziyaret edip çiçek koyup dua ettiler.

Evine hoş geldin diyerek konuşmaya başlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Kırkpınar ağalığı yapan Seyfettin Selim'i çiçeklerle karşılayıp, "Bu yılla beraber 9 yıldır, Kırkpınar tarihinde gelmiş geçmiş en fazla ağalık yapan, ağaların ağası, 2 altın kemerli ağamız Sayın Seyfettin Selim'e, 'Evine, Kırkpınar'a hoş geldiniz' diyoruz. İnanıyor ve biliyoruz ki dünya durdukça, Türk milleti var olacak. Türk milleti var oldukça Türk'ün ata sporu ve bu ata sporunun olimpiyatları olan Kırkpınar da var olacak. Nice Kırkpınarlarımız olsun, milletimiz sonsuza kadar daim olsun. Hayırlı, uğurlu olsun" dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
RİSK DEVAM EDİYOR
RİSK DEVAM EDİYOR