KAÇAK AVCILIĞA DARBE VURULACAK

KAÇAK AVCILIĞA DARBE VURULACAK

KAÇAK AVCILIĞA DARBE VURULACAK

KAÇAK AVCILIĞA DARBE VURULACAK
07 Kasım 2019 - 00:01

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Su Ürünleri Kanunu'ndaki değişiklikle kaçak avcılığa darbe vurulacağını bildirdi.
AK Parti Milletvekili Aksal, su ürünlerinin göç etmesine, üremesine imkan sağlayacak su yapılarının yapılması ve işler durumda tutulması şartlarına uymayanların idari para cezasının ise 100 bin liradan 250 bin liraya kadar artırıldığını kaydetti.
Doğal göllere, akarsulara ve denizlere yabancı tür canlıları (pirana, Amerikan veya Avrupa levreği, çim sazanı, havuz sazanı gibi) izinsiz bırakanlara 10 bin lira, kurum ise 20 bin lira idari para cezası uygulanacağını belirten Aksal, şunları kaydetti: "Su ürünleri avcılık ve yetiştiricilik faaliyetlerinin uzaktan algılama sistemleri ve teknolojik imkanlarla izlenmesi, denetlenmesi ve kayıt altına alınması sağlanacak. Getirilen kurallara aykırı hareket edenlere 5 bin lira ile 25 bin lira arasında idari para cezası verilecek. Deniz patlıcanı, akivades ve sülük gibi su ürünlerini kaçak yollarla yurt dışına kaçıranlara ilk seferinde 5 bin liradan 100 bin liraya kadar idari para cezası uygulanacak.
Ayrıca nakil vasıtalarına ve av araçlarına el konularak, aykırılığın 2 yıl içinde tekrarı halinde 1-3 yıl hapis cezasına hükmedilecek. Dinamitle, zehirli kimyasal maddelerle veya elektrikle balık avcılığı yapanlara 3 bin 292 lira olarak uygulanan para cezası da 10 bin liraya çıkarıldı."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ