KADINA ŞİDDETE MECLİS ÜYELERİNDEN ANLAMLI...

KADINA ŞİDDETE MECLİS ÜYELERİNDEN ANLAMLI MESAJ

KADINA ŞİDDETE MECLİS ÜYELERİNDEN ANLAMLI MESAJ

KADINA ŞİDDETE MECLİS ÜYELERİNDEN  ANLAMLI MESAJ
22 Kasım 2019 - 11:38
Reklam

YEŞİM DRAMALI
 
Edirne Belediyesi Kasım Ayı bütçe meclis toplantısında 25 Kasım kasım kadına şiddetle mücadele günü öncesi meclis üyeleri siyah giyinip mor kurdele takarak kadına şiddette hayır diyerek farkındalık yarattı. Belediye Başkanı Recep Gürkan, Gerçekten kadına şiddet hiçbir kalıba sığmayan, hiçbir haklı gerekçesi olmayan bir yöntemdir dedi.
CHP Meclis Nuray Geldi Yılmaz yaptığı açıklamada meclis üyelerinin destekleri için teşekkür eden Yılmaz; “Kadına yönelik şiddetle alakalı bugün görüntü birliği sağlayalım dedik. Başta Belediye Başkanımız erkek  meclis üyelerimiz buna ciddi anlamda destek verdi. Herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Kadına yapılan hiçbir şiddetin haklı gerekçesi olamaz diyen Belediye Başkanı Recep Gürkan; “ 25 Kasım şiddetle mücadele günü. Bu bağlamda bizim belediye meclisimizin olması nedeni ile tüm ülkede tüm dünyada olduğu gibi,kadına şiddetle mücadelede kadınlarımızın yanında olduğunu vurgulamak için,hepimiz siyah giyindik kurdelelerimizi taktık. Gerçekten kadına şiddet hiçbir kalıba sığmayan, hiçbir haklı gerekçesi olmayan bir yöntem. Maalesef dünyamızda da ülkemizde de son yıllarda da artan bir trend görünüyor dünyada. Kadına şiddet taciz,tecavüz kadın cinayetleri  maalesef artarak gidiyor. Bununla ilgili devletimizde hükümetimizde sivil toplum örgütleri çok ciddi mücadele ediyor.Ancak, daha sert tedbirlerin alınması gerektiği de aşikar. İnanıyorum ki yakın zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi bununla ilgili daha radikal ve daha sert tedbirler almak suretiyle bu vahşiliğin bu nobranlığın önüne geçecek en azından azaltılmasını kısa vadede sağlayacaktır” dedi.
 
AVRUPA BİRLİĞİ BÖLGELER KOMİTESİ TOPLANTISI 26-27 KASIMDA EDİRNE’DE OLACAK
26 ve kasımda Edirne’de yapılacak olan Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi Toplantısı ilgili açıklamalarda bulunan  Gürkan; “26-27 kasımda Edirne’de yapılmayan toplantıyı gerçekleştireceğiz. Avrupa birliği bölgelere komitesi Avrupa’nın ikinci derecede büyük örgütü. Bizler gerek Türkiye Belediyeler Birliği vasıtası ile gerekse SODEM birliği vasıtası ile bu iletkilerimizi sürdürüyoruz. Avrupa birliğin koordinesinde ve denetiminde İPA İNTER-REG Projeleri yapıyoruz. Edirne Belediyesi geçtiğimiz yıl bir milyon evro hibe almıştı. Avrupa Bölgesi komitesi  aday ülke olma  sıfatıyla,her yıl Türkiye’de ortak bir toplantı yapılıyor. Bende iki yıldır bu toplantının Edirne’de yapılması için mücadele ediyorum. Ama bir şart koymuştum,bölgeler komitesi başkanı Avrupa Birliğinin iki numaralı insanı bu güne kadar hiçbir toplantıya katılmamıştı. Benim iki yıllık ısrarlı çabalarım sonucu katılmasını sağladım ikna ettim  26 ve 27 kasım’da burada. Avrupa Birliği Komitesi Başkanı burada olacak,ülkemizden yaklaşık 60 civarında belediye başkanının ,Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Gaziantep Büyük Şehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’de dahil Dış İşleri Bakan Yardımcısı,Büyük elçiler ve Yunanistan,Bulgaristan’dan Belediye Başkanları katılacak”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI