KARAAĞAÇLILAR, ASAYİŞ İSTİYOR

KARAAĞAÇLILAR, ASAYİŞ İSTİYOR

KARAAĞAÇLILAR, ASAYİŞ İSTİYOR

KARAAĞAÇLILAR, ASAYİŞ İSTİYOR
19 Haziran 2019 - 05:25

Karaağaç Mahalle Muhtarı Agah Korkan, mahalle sakinlerinin sokaklarda tedirgin olduklarını, bölge çiftçisinin de tarlalarının mülteciler tarafından talan edildiğini belirterek ‘asayiş istiyoruz’ açıklamasında bulundu.
Yunanistan sınırına yakın olması ile bilinen Karaağaç Mahallesinde güvenlik önlemlerinin daha çok artırılmasını isteyen mahalle Karaağaç Mahalle Muhtarı Agah Korkan; “Zaman zaman vatandaşın yolunu kesip para isteyenlerde oluyor. Büyük sıkıntı. Mutlaka ivedilikle önlem alınmalı. Tunca, Süvari ve Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü’nde gerekli önlem alınacak ve bu noktalardan yabancı uyruklu şahısları sokmayacak. İnsanımız huzur asayiş istiyor” dedi.
Her gece, her saat yabancı uyruklu şahıslar ekili alanlara zarar verdiğini ve sokaklarda dolaştığına dikkat çeken Edirne'de Karaağaç Mahalle Muhtarı Agah Korkan, “Bilindiği gibi Karaağaç Mahallemiz Yunanistan sınırında yer alıyor. Her gece her saat yabancı uyruklu şahıslar ekili alanlara zarar veriyor. Sınır boyunda tarlalara gizleniyorlar. Bu insanların pasaportları var ama pasaport gümrüklerde geçerli. Adamlar ekili alanlarda yatıp kalıyor. Yazık günahtır. Vatandaşımız sürekli bu şikâyetle muhtarlığımıza geliyor. Vatandaşımız mağdur ve ben bu mültecilerin bekçiliğini yapamam. Devletin tüm birimlerine bu sorunu bildirdim. Arazilerimize zarar veren insanımıza korku salan bu mültecilerle ilgili soruna el atılmasını istiyoruz. Vatandaşımız tarlasında gece sulama yapıyor. Arazilere bir sürü emek veriyor, mısırlar kırılmış. Ekinler mahvolmuş. Tel örgülere gidin bakın eşya, yorgan ne istersen var. İnsanımız aniden çıkan bu insanlardan korkuyor. Acil göçmenlerle ilgili önlem alınmalı. Üç köprüde gerekli önlemler alınsa bunlar yaşanmayacak” şeklinde konuştu.

YETKİLİLER KONTROLLERİ ARTIRSIN
                Karaağaçlı üretici Erdin Kokeralp, “Bu mülteci sorunu yıllardır var. Ancak bu son zamanlarda daha fazla sorun haline geldi. Özellikle gece tarlalarımızı sulamaya gittiğimizde mülteciler ile karşı karşıya kalıyoruz. Mahsullerimize zarar veriyorlar. Kalabalık halde tarlaların arasında saklanıyorlar. Bizler onları bir anda karşımızda gördüğümüzde tedirgin oluyoruz. Özellikle gece çok tehlikeli. Gece sulama yapmak zorundayız ve tehlike daha da büyük. Daha önce mülteci kontrolü vardı. Yetkililerin bu duruma ivedilikle el atmasını istiyoruz” dedi.

                                                                                                                               YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 MİLYON EURO’LUK AB PROJESİ
1 MİLYON EURO’LUK AB PROJESİ
ÜRETİCİ TARLADAN KAÇIYOR
ÜRETİCİ TARLADAN KAÇIYOR