KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ...

KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK

KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK

KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
06 Ağustos 2020 - 07:21

Keşan’da kurulacak Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesinde Edirne İl Özeli İdaresi yüzde 46,65 katılım payı ile en büyük paydaş sahibi olurken, 1 milyon 215 bin lira katılım payının ödenmesi için Edirne Valisi Ekrem Canalp’e mecliste yetki verildi.
 
Ak Parti Uzunköprü İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, “Uzunköprü OSB’de çalışmalar devam ediyor. Bizde bir takım sıkıntılar var. İnşallah Keşan ile birlikte Uzunköprü’nün de kararını bu şekilde onaylamış oluruz” dedi.
 
CHP Grup Başkanvekili Erdoğan Gümülcineli;“ Yapılacak yatırım bu bölgeye ekonomik anlamda fayda verecektir. Bu konuyu böyle bir siyasi ortama çekmek yatırımları engelleniyor. Kamuoyu sadece bu siyasi çekişmelerle meşgul oluyor. Oysaki bu tür yatırımlar sen ben yaptım değil tüm Trakya’nın sahiplenerek destek vermesi gerekiyor” dedi.
 
CHP’li İl Genel Meclis Üyesi ve Plan, Bütçe Komisyonu Başkanı Şenol Kılıç; “Keşan, bu konuda bir yumruk olmuş. Tüm Milletvekilleriyle, Odalarıyla, Kaymakamlarıyla, ilçe başkanlarıyla Ankara’ya gitmişler ve orada çok olumlu izlenimlerle geri dönülmüş. Sonuç olarak Keşan’ı tebrik etmek lazım” kaydetti.
 
CHP’li İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş’te konuşmasında, “Uzunköprü’de OSB’yi açmakla çok büyük yanlışlık yaptık. OSB’yi vatandaş istemiyor, yer seçimi tehlikeli,  müteşebbis kalmamış biz hala zorluyoruz, yer mahkemelik, sıkıntılar devam ediyor ve de açılması mümkün değil. Samimi itirafta bulunuyorum. Uzunköprü OSB’yi Keşan OSB ile birleştirmek lazım.  Keşan’da bir tane itiraz yok, hayretler içinde kaldım. Keşke Uzunköprü OSB’de böyle olsun. Keşanlıları kutluyorum. Takdire şayan bir yer yapmışlar. El birliği yapmışlar, yumruk olmuşlar. Bir yıl içinde bütün parseller satılıp dolacak ve faaliyete geçecek ve ikinci OSB açılacak orada iddia ediyorum.” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI