KUDÜS MİTİNGİNE KATILDILAR

KUDÜS MİTİNGİNE KATILDILAR

KUDÜS MİTİNGİNE KATILDILAR

KUDÜS MİTİNGİNE KATILDILAR
11 Şubat 2020 - 00:00

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı, Yenikapı’da düzenlenen Kudüs mitingin katıldı.
Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı’nın da kadını ile erkeği ile genci ile yaşlısı ile katıldığı mitingde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “bugün Kudüs için buradayız. Mescid-i Aksa için buradayız. Şehitlerimiz için buradayız. Yeryüzünün bütün mazlumları için buradayız. İdlib için, Doğu Türkistan için, Arakan için buradayız. Bugün İstanbul’da, Yenikapı’da, ırkçı emperyalizme karşı küresel intifadanın meşalesini yakıyoruz” mesajını verdi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu; “YENİ HAÇLI SEFERİ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”                                                                     “Kudüs, Osmanlı Devleti boyunca bütün dinlerin özgürce yaşandığı bir yerdi” diye sözlerine başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz Müslümanlar için Kudüs kutsaldır. İlk Kıblemizdir. Kudüs, barış şehri olmalıdır. Yahudiler Haçlı zihniyetine karşı Müslümanlarla beraber savaşmıştı. Bugün çağımızın Haçlı zihniyeti ile karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.
KOMUTANI HZ. MUHAMMED (sav)  OLAN ÜMMET BOYUN EĞMEZ!                                        
Mitinge katılan Hamas İslam Direniş Hareketi Kudüs Sorumlusu Musa Akkari ise “biz buraya kahramanların olduğu yerden, şehitlerin mekânı Kudüs’ten geldik, kuşatma altındaki Gazze’den geldik, baskı altındaki Batı Şeria’dan geldik. Bugün buraya Yüzyılın Anlaşması’na boyun eğmemeye, boyun eğenlere dur demeye geldik” dedi.
Miting’e katılan Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı PROF. DR.                                                AHMET DAVUDOĞLU, “Kudüs, Müslümanlardan arındırılmak isteniyor. Bize bu seslenme imkânını veren Saadet Partisi’ne ve Genel Başkanına teşekkür ediyorum. Bizlere Filistin sevdasını aşılayan Prof. Dr. Erbakan Hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.                                      
Yenikapı Meydanı, soğuk hava şartlarına aldırmayan, kalbini Kudüs sevdası ile ısıtan yüz binlerce vatandaşın kalabalığı ile doldu taştı.
Filistinli mücahitlere “yanınızdayız” mesajı gönderilen mitingde İslam Dünyasına “Ümmet bilinciyle birleşelim, zalimlerin üzerine yürüyelim” çağrısı yapıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK