KURTULUŞ SAVAŞI’NIN İKİ KAHRAMANINA...

KURTULUŞ SAVAŞI’NIN İKİ KAHRAMANINA HEMŞEHRİLİK BERATI

KURTULUŞ SAVAŞI’NIN İKİ KAHRAMANINA HEMŞEHRİLİK BERATI

KURTULUŞ SAVAŞI’NIN İKİ KAHRAMANINA HEMŞEHRİLİK BERATI
06 Kasım 2019 - 00:01
Reklam

YEŞİM  DRAMALI
Edirne Belediyesi tarafından Edirne’nin Kurutuluş Günü olan 25 Kasım Resepsiyonu’nda geleneksel hale getirilen Fahri Hemşehrilik Berat’ının, bu yıl Kurtuluş Savaşı’nın iki kahramanı İsmet İnönü ve Kazım Karabekir’e verilmesine Belediye Meclisi tarafından oy birliğiyle karar verildi.
Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı’nı Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Başkan Gürkan’ın; devletimizin ve Cumhuriyetimiz ’in kurucuları arasında bulunan; 1920-1923 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 1’inci dönem Edirne Milletvekili olarak görev yapan; Asker, Milletvekili, TBMM Eski Başkanı, yazar ve Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa ile yine Cumhuriyetimiz’in Kurucuları arasında bulunan; 1920-1923 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 1’inci dönem Edirne Milletvekili olarak görev yapan; I’inci ve II’nci İnönü Zaferleri ile Lozan Konferansı kahramanı, Genel Kurmay Başkanı, Milletvekili, Garp Cephesi Komutanı, Dışişleri Bakanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı Mustafa İsmet İnönü Paşa’ya Fahri Hemşehrilik Beratı verilmesi ile ilgili meclise verilen dilekçeler görüşüldü.
FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI KİMLERE VERİLDİ
2014 yılından bu yana 25 Kasım Resepsiyonu’nda geleneksel hale getirilen Fahri Hemşehrilik Beratı bugüne kadar; Edirne Valisi Fahri Yücel, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Alman Prof. Dr. Manfred Raupp, Yunanlı Ressam Dimitris Nalbantis, ÇEKÜL Vakfı kurucusu ve Başkanı, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof.Dr.Metin Sözen ve Sofya Kütüphanecilik ve Bilişim Teknolojileri Üniversitesi Rektörü Prof.Dsc Stoyan Denchev, Trakya Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tarık Karadeniz, Edirne Giyim Sanayi’nin Kurucusu Mümtaz Erman’a verildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF