ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
25 Kasım 2021 - 10:18

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.
Törende, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı öğretmenlerle anıta çelenk bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törene, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Daha sonra Halka Eğitim Merkezi toplantı salonunda 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından program hazırlandı. Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından yeni göreve başlayan öğretmenler yemin etti ardından, şiir, kompozisyon ve resim yarışmasından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Emekli olan öğretmenlere de hizmet şeref belgeleri Vali Yardımcısı Uysal tarafından verildi.
Öğretmen için meslekten ayrılmanın kolay olmadığını belirten Emekli öğretmenler adına konuşan Şükrüpaşa İlkokulu öğretmenlerinden Ergin Kervan, Öğretmenlik mesleğinin, tüm öğretmenlerin hayatında unutulmayacak anılar ve izler bırakıyor. Öğrenciler çocuğumuz, okul evimiz olmuştur. Biz öğretmenlerin en büyük mirası yetiştirdiği öğrencilerimizdir” dedi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Müzekka Bayrak ise;  “Öğretmenler eğitimin lideri ve geleceğin mimarıdır. Öğretmenliğin, güneş gibi insanlığı aydınlattıkça kendini yücelten bir meslektir. Öğretmen geleceği öğrencisinin gözünde görür ve yüreğinde yaşar. Ne mutlu ki insanlığın tüm çiçekleri bizim bahçemizde yetişir. Eğitim camiası olarak, taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle tüm imkanlarımızı eğitimin kalitesini bir adım daha ileri götürmek için seferber ettik” dedi.
Her meslekte anahtar kelimenin sevgi olduğunu ifade eden Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal; Sevginin, öğretmenlikte daha önemlidir. Ben eşimden de bu konuda çok şey öğrendim. Kendisi çok fedakar bir öğretmen. Sevgi varsa her şey var. Aslında yaramaz, bilgisiz bir öğrenci yok. Sadece ilgisiz ve sevgisiz, dokunulmamış çocuklar var. Her meslekte anahtar kelime insana dokunabilmektir. Eğer biz bir insana dokunabiliyorsak, farkındalık yaratabiliyorsak en güzel şey budur”diye ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI