“ÖNCE ÖRDEKLERİM SONRA KENDİM”

“ÖNCE ÖRDEKLERİM SONRA KENDİM”

“ÖNCE ÖRDEKLERİM SONRA KENDİM”

“ÖNCE ÖRDEKLERİM SONRA KENDİM”
19 Ekim 2019 - 04:04
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Edirne’nin Şükrüpaşa Mahallesinde bir apartmanın bodrum katında ikamet ederken, apartmanın bahçesinde ördek baktığı ve ev sahibine kira ödeyemediği için icra yoluyla kapının önüne konulan 57 yaşındaki Yeşilçamın emektarı Fırat Sultan Çağlar’ın bir otelde kalması için Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, anlaşma sağladı. Ancak Çağlar otel teklifini ret ederek, sadece bahçeli bir evde ördekleriyle birlikte yaşamayı kabul etti. Canlarım olmadan 5 yıldızlı otelde dahi yaşamam diyen Çağlar, battaniyenin üzerinde yaşam mücadelesine devam ediyor.
İcra ile kapı önüne konulan Çağlar’a Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu yardımcı olmak için 4 defa ziyaretine gitti. Görüşmenin ardından Tanrıkulu, sokakta yaşayan Çağlar’ın bir otelde kalması için anlaşma sağladı. Ancak Çağlar, ördekleriyle birlikte otelde yaşayamayacağını belirterek otel teklifini ret etti. Ardından Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş ile irtibata geçerek Çağlar’ın durumu hakkında bilgi verdi. Müdür Özbaş’ta gelerek Çağlar ile görüştü ve çözüm yollarını anlattı ancak Çağlar’ı bir türlü ikna edemedi. Çocuklarının yanında da yaşamayı kabul etmeyen Çağlar, “ben canlarımdan ayrılamam” diyor.

Haberin dün gazetemizde yayınlanmasının ardından gazetemize açıklamalarda bulunan Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, “Çağlar için çözüm üretiliyor hiçbir çözüme yanaşmıyor sadece ördekleriyle birlikte yaşayabileceği bir bahçeli ev istiyor” dedi.
Mahalledeki vatandaşların Çağlar’a maddi destek sağladığını da ifade eden muhtar Tasmalı, gelen paralar ile Çağlar’ın ördeklerine yem aldığını söyledi.
Bizde hayvanları seviyoruz, hayvan bakılır ama kümes içinde kimseye rahatsızlık vermeden bakılır diyen Tasmalı, “Devlet üzerine düşeni yaptı artık karar onun” açıklamasında bulundu.
Ayrıca Çağlar’ın İstanbul’da 35 yıl çok sayıda belgeselde hem ses sanatçısı hem de oyuncu olarak rol aldığı, en son da “Cephede Savaşan Türk Kadını” belgeselinde rol aldığı öğrenildi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF