PAYLAŞARAK MUTLU OLUN!

PAYLAŞARAK MUTLU OLUN!

PAYLAŞARAK MUTLU OLUN!

PAYLAŞARAK MUTLU OLUN!
17 Haziran 2019 - 07:18
Reklam

Edirne 1.Murat Anadolu Lisesi öğrencileri topladıkları kıyafet ve oyuncakları öğretmenleri ile birlikte Edirne Kızılay Şubesi'ne teslim etti. Öğrenciler hem yardımlaşma hem de paylaşma duygusunu öğrenip, paylaşarak mutlu oldular.
Edirne 1.Murat Anadolu Lisesi öğrencileri Edebiyat Öğretmeni Adnan Şen, okulda başlatılan  projeyle ilgili şunları söyledi;"Bu projeyi bu çalışmayı yapmamızın öncelikli amacı öğrencilerimize paylaşma duygusunu yardımlaşma duygusunu aşılamak onu öğretmek. İnsanlığın genel itibari ile en büyük problemi günümüz dünyasında verememek, sadece ve sadece her şey benim olsun duygusu hakim insanlarda.  Bir nebzede olsa öğrencilerimize aşılamak istedik. Bununla beraber bu verdiklerinin mutlu edeceği çocukları düşündük. Projemizi oluştururken 0-6 yaş grubu çocuklar için oyuncak, kıyafet şeklinde düşündük ve o şekilde toplandı. Çok da güzel oldu. Bu çalışmanın bir hafta ya da bir günle sınırlı kalmasını istemiyoruz. Önümüzdeki yıllarda da daha farklı projelerle 1.Murat Anadolu Lisesi öğrencilerinin neler yapabileceğini biz tüm Edirne'ye hatta tüm Türkiye'ye göstermek istiyoruz. Çünkü bizim öğrencilerimiz kapasitesi olan, istediklerinde bir çok şeyi yapabilecek öğrenciler. Bunu da küçük bir proje gibi görünse de çok değerli bir projeyle bunu gösterdiklerini düşünüyorum. İnsanların ruhuna, kalbine dokunacak projelerle karşılayacaklar ve bizi daha çok göreceksiniz "dedi.
                Öğretmenlerin önderliğinde böyle bir proje başlattıklarını söyleyen Öğrenci Zeynep Ceren Karaköse’ de "Öğretmenimizin önderliğinde böyle anlamlı bir çalışmaya başvurduk. Amacımız insanların biraz da olsa hayatlarına dokunmaktı. Sıcakta kazakla ya da karda çorapla gezen çok insan gördük. Bu benim, arkadaşlarımın ve öğretmenimizin dikkatini çekti. Biz de bir proje başlatmak istedik. 1. Murat adına böyle bir projeye başvurursak hem insanların hayatlarına dokunabiliriz mutlu edebiliriz hem de paylaşarak vererek kendimizi mutlu edebiliriz diye düşündük. Bencillik yapmak istemiyoruz, bazı insanların aklında olan bu bencillikleri kırmak istiyoruz. Evde dolaplarda durup çürüyeceğine, eskiyeceğine insanların üstünde dursun hem onlar mutlu olsun hem işlerine yarasın hem de onlar sürekli bizi hatırlasın dedik. '1. Murat öğrencileri getirmişti bize bunları. Çünkü onlar 1.Muratlı' desinler, tek nedenimiz buydu aslında. Sadece mutlu olmalarını istiyoruz." diye belirtti.
                 Onları çok sevdiklerini söyleyen Efe Kağan Kavuşan "Çalışmalarımızda sahipsiz anne babaları olmayan, sevgiye ihtiyaç olan çocuklara iyilik güzel şeyler bırakmak için bir hatıra bir anı isimsiz bir anı bırakmaya çalıştık. Onları korumayı seviyoruz. Onlar bizim geleceğimiz. O durumda bizler de olabilirdik. Onları çok seviyoruz bunların değerini bilsinler istiyoruz. Elimizden geldiğince bu çalışmayı devam ettirmek istiyoruz" dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...