ROMAN VATANDAŞLARIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

ROMAN VATANDAŞLARIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

ROMAN VATANDAŞLARIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

ROMAN VATANDAŞLARIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ
25 Eylül 2021 - 08:58

Edirne’de yaşayan roman vatandaşların istihdam edilebilirliklerinin arttırılması, fırsat eşitliğinin sağlanması, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi, yaşam alanlarının iyileştirilmesi, temel sağlık hizmetlerine ulaşımlarının kolaylaştırılması ve refahın arttırılması amacıyla çalışmalar sürüyor.
Stratejik Eylem Planı doğrultusunda Edirne’de yaşayan roman vatandaşların sorunlarını ve çözüm yollarını tespit etmek amacıyla Edirne Valiliğinin himayelerinde Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, Kaymakamlar, Sivil Toplum Kuruluşları, roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahalle muhtarlarının katılımıyla 30 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen çalıştayın ardından tespit edilen sorunların çözümüne yönelik oluşturulan eylem planının değerlendirilmesine ilişkin toplantı düzen gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen toplantı ve revizyon çalışması; Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Erdinç Topçu’nun, Eylem Planı kapsamında, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının paydaş çalışmaları kapsamında hazırlanan “Edirne ili genelinde yapılan çalışmalar sunumu” ile başladı. Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak, İl Eylem Planı kapsamında kurumsal olarak gerçekleştirdikleri çalışmaları toplantıya katılanlara aktardı.
Edirne Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler; Edirne İli Roman İl Eylem Planı kapsamında yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirme konuşması yaparak, Merkez ve İlçeler de uygulanmak üzere hali hazırda olan “Edirne İli Roman İl Eylem Planı” çalışmalarında yer alan görev ve sorumlulukların, yeni yaklaşımlara ve yeni taleplere göre revize edilerek gerçekleşecek çalışmaların öneminden bahsetti. Gerçekleşen konuşmanın ardından Edirne Merkez ve İlçe çalışma grupları, geniş katılımlı Roman İl Eylem Planı Revizyon Çalışması kapsamında; görüş, öneri ve taleplerini belirleyerek, Romanlar alanında çalışmalar gerçekleştiren Sivil Toplum Örgütleri ile çözüm yolları üzerine görüşmeler gerçekleştirdi.
Toplantı; katılımcıların birbirlerine ve kamu kurumlarınca gerçekleşen çalışmalara yönelik soru/cevap sonrası son buldu. Toplantıda alınan kararlar, görüş ve öneriler Roman İl Eylem Planı Revizyonu çalışması kapsamında, her bir çalışma grubu tarafından kaleme alınarak, revizyon için çalışmalara başlandı.
Gerçekleştirilen toplantı ve revizyon çalışmasına; Edirne Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, İlçe Kaymakamları, Merkez ve İlçe Belediye yetkilileri, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Selim Ak, Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Beyazıt, Edirne İŞKUR Müdürü Şengül Çildam, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, İl Ticaret Müdürü Mustafa Altun başta olmak üzere Eylem Planı kapsamında sorumlu kuruluş amirleri, Emniyet ve Jandarma yetkilileri, konu ile ilgili Edirne Merkez ve İlçe Mahalle Muhtarları, Romanlar alanında çalışmalar gerçekleştiren Sivil Toplum Kuruluşların temsilcileri katılım sağladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI