ŞAFAK VAKTİ DEV OPERASYON

ŞAFAK VAKTİ DEV OPERASYON

ŞAFAK VAKTİ DEV OPERASYON

ŞAFAK VAKTİ DEV OPERASYON
05 Aralık 2019 - 00:01

Edirne’de, iddiaya göre 4 baba-oğuldan oluşan toplam 8 kişilik grup, Türkiye’nin çeşitli illerinde sebze ve meyve üreticilerinden yüksek miktarda ürün alıp, üreticilere ödeme yapmadı. Kendilerine ‘yılanlar’ adını verdikleri şebeke üyeleri söz konusu yöntemle yaklaşık 3 milyon TL haksız kazanç elde etti.
Edinilen bilgiye göre, Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Uzunköprü ilçesinde yaşayan bir grubun Türkiye’nin çeşitli illerinden sebze ve meyve üreticilerinden yüksek miktarda ürün olduğu ve kendilerine ödeme yapmadığı bilgisi üzerine harekete geçti.
Uzunköprü Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla yürütülen soruşturma kapsamında, söz konusu grubun Türkiye’nin çeşitli illerinden sebze ve meyve üreticilerinin güvenlerini kazandıktan sonra yüksek miktarda sebze ve meyve alıp daha sonrasında paralarını vermeyerek, yaklaşık 3 Milyon TL dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.
Söz konusu dolandırıcılık olaylarına karışan grubun, piyasada kendilerine ‘yılanlar’ dedikleri ve elde ettikleri haksız kazanç ile bölgede tefecilik yaptıkları, cebir, şiddet ve tehdit yöntemleri ile alacaklarının tahsil ettikleri bilgisine ulaşıldı.
Uzunköprü Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile soruşturma dosyası kapsamında, jandarma ekipleri ve emniyet birimlerinin koordineli çalışmalarında, şüphelilerin yakalanmasına yönelik Edirne ve Muğla illerinde 8 şüpheliye yönelik 12 adreste eş zamanlı olarak 03 Aralık 2019 tarihinde, saat 06.00 itibarıyla şafak operasyonları düzenlendi.
Yapılan operasyon neticesinde, söz konusu adreslerde; 1 adet kurusıkıdan bozma tabanca, 10 adet boş senet, 15 adet 9mm tabancaya ait fişek, 6 adet alacak verecek çizelgesi, 45 bin TL civarı para ele geçirildi. 7 şüpheli şahıs Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde, 1 şahıs ise Muğla ilinde olmak üzere toplam 8 şahıs yakalanarak,  gözaltına alındı. 8 şüpheli şahıs, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi, soruşturma sürüyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
'' RANDEVULU SANAL SIRA '' SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ
TABAKOĞLU İLE DEVAM
TABAKOĞLU İLE DEVAM