SAHİLLERİN KİRALANMA İHALESİ İPTAL...

SAHİLLERİN KİRALANMA İHALESİ İPTAL EDİLSİN

SAHİLLERİN KİRALANMA İHALESİ İPTAL EDİLSİN

SAHİLLERİN KİRALANMA İHALESİ İPTAL EDİLSİN
22 Haziran 2021 - 09:19

Edirne Çevre Koruma Vakfı tarafından ihaleye çıkarılan Saros ve Enez sahilleri ile ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, ihalenin iptal edilmesi konusunda Edirne Valisi Ekrem Canalp ile görüşme gerçekleştirdiğini açıkladı.
23 Haziran’da ihalesi gerçekleşecek olan Saros ve Enez sahilleri ile ilgili ihalenin halk yararına iptal edilerek, Çevre Koruma Vakfı tarafından sahillerin yeniden düzenlenerek halkın hizmetine açılması gerektiğine dikkat çeken CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; “ Valimizin başkanlığını yaptığı Çevre Vakfı Saros Körfezinde bulunan 14 yerle ilgili Çarşamba günü ihaleye çıkıyor. Bölge halkından da büyük tepkiler var. Çünkü özelleştirme sonrası bölge halkımız plajları kapatılacağı ve özel sektörün halkın girmesine müsaade etmemesi gibi bir çok haklı eleştiride bulunuyor. Temel atma töreninden sonra da sayın valimize bu teklifi ilettim. Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı olarak benim önerim bu ihaleden vazgeçmesi. Yerler Çevre Vakfında kalmalı. Ama Çevre Vakfı da burayı ticari amaçlı değil tamamen hizmete dönük çünkü vakfımızın ciddi geliri var” dedi.
Halkın sahillerdeki ihtiyaçları doğrultusundan düzenlenerek hizmete açılması gerektiğini ifade eden Başkan Pekcanlı; “Halkımıza hizmet anlamında soyunma kabinleri duş kabini gibi insanların temizliği ile alakalı bazı hizmetleri çevre vakfı tarafından karşılanıp buranın halkımızın ücretsiz olarak kullanılması. Tuvalet hizmetinden halkımız faydalanmalı kabin ihtiyacını karşılamalı bunlar Çevre Vakfının mevcut geliri ile çok rahat karşılanır. Sayın valimizden beklentim vakıf olarak ihaleden vazgeçmesi. Vakıf olarak işletsinler ama bu hizmetleri de ücretsiz olarak halka versinler. Halkımız da memnun olur. Özel sektör girince doğal olarak para yatıran insanlar para kazanmak için yatırım yaptıklarında bu işlerin hepsini ücretli yapacaklar. Çevre Vakfının zaten ciddi bir geliri var. Ayda 8-10 milyon rakamlardan bahsediliyor. Kazanılacak ihaleden gelecek olan para zaten vakfın aylık gelirinin 15-20 günlük bir kısmı kadardır. Çevre vakfımız bu masrafları karşıladıktan sonra personel de çalıştırabilir bu hizmetleri yapması için Edirne halkına ücretsiz hizmettir. Biz hizmetlerin Çevre Vakfı kontrolünde yapılmasından yanayız” diye belirtti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI