SELİMİYE FARKINDALIK KOŞUSU DÜZENLENECEK

SELİMİYE FARKINDALIK KOŞUSU DÜZENLENECEK

SELİMİYE FARKINDALIK KOŞUSU DÜZENLENECEK

SELİMİYE FARKINDALIK KOŞUSU DÜZENLENECEK
24 Haziran 2022 - 10:11

Selimiye Camisi'nin UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girişinin 11. yıl dönümü dolayısıyla, cami çevresinde 11 turluk "Selimiye Farkındalık Koşusu" düzenlenecek.
Edirne Belediyesi ile Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Derneği iş birliğinde 26 Haziran Pazar günü yapılacak etkinlikte 30 atlet, 11. yıl anısına cami çevresinde 11 tur koşacak.
Dernek başkanı Önder Akdağ, gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Balkan ülkeleri dostluk grubu derneği, aynı zamanda bir spor kulübü derneği olarak da faaliyet gösteriyor. Dernek olarak Edirne Maratonu’nun dışında da birçok etkinlik yapıyoruz. Bu bilinçle geçen yıl başlattığımız Selimiye Camii’nin UNESCO Kültür Mirası Listesi’ne alınışının yıldönümünde farkındalık etkinliği gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl 10. Yıl olması sebebiyle atletlerle 10 tur koşarak bu farkındalığı vurgulamıştık. Bu yıl da 26 Haziran Pazar günü 11 tur koşarak bu farkındalığı yine vurgulayacağız.
Selimiye Camii’nin UNESCO Kültür Mirası Listesi’ne girişini çok önemsiyoruz. Bu ülkemiz açısından çok önemli bir kazanımdır. Biz de böyle bir farkındalık ile bunu daha geniş kitlelere duyurarak yerli ve yabancı turistlerde bununla ilgili bilinç oluşmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Bunu yaparken aynı zamanda şehrin turizmine ve tanıtımına da katkı sunuyoruz. Bu farkındalık koşusunu 30 atletle gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki yıllardaki hedefimiz belli kilometrelere ulaştıktan sonra bunu halk koşusu şeklinde büyüterek geleneksel bir organizasyon haline getirmektir.” HABER: İPEK HATİPOĞULLARI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661 YILDIR YANIYOR
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661...
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ