TOPLULAŞTIRMADA, ÇÖZÜM ODAKLI SUNUM

TOPLULAŞTIRMADA, ÇÖZÜM ODAKLI SUNUM

TOPLULAŞTIRMADA, ÇÖZÜM ODAKLI SUNUM

TOPLULAŞTIRMADA, ÇÖZÜM ODAKLI SUNUM
06 Aralık 2019 - 00:04

YEŞİM DRAMALI
Edirne İl Genel Meclisi’nin Aralık ayı olağan toplantısında  5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Kadın Meclis Üyeleri Çiğdem Gegeoğlu ve Melek Uzgör’e grup başkanları tarafından  çiçek takdim edildi. Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Arazi Toplulaştırma ve Tarımsal Altyapı Şube Müdürü Ömer Yılmaz tarafından toplulaştırma ile ilgili meclis üyelerine sunum yaparak,çözüm odaklı sorunları çözmeye gayret ettiklerini belirtti.
İl Genel Meclisi Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş Başkanlığında toplandı.  Çevre ve Sağlık Komisyon Başkanı Erdoğan Gümülcineli tarafından ‘Katı Atık Toplama Asgari Ücret Tarifesi ve Atık Su Ücret Tarifesinin Belirlenmesi’ konulu rapor, meclise sunuldu. Köy sınırları içinde mevcut her hane başına 2020 yılı için asgari 8,00TL katı atık toplama hizmet bedeli toplanmasına; beher metreküp başına atık su asgari ücret tarifesinin tüm ilçeler dahil olmak üzere 0,15 TL olmasını içeren söz konusu rapor meclis üyeleri tarafından oybirliğiyle kabul edildi.
Komisyon raporunun ardından Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Arazi Toplulaştırma ve Tarımsal Altyapı Şube Müdürü Ömer Yılmaz meclis üyelerine sunum yaparak; Edirne’nin Süloğlu, Lalapaşa ve Havsa ilçelerinde çeşitli sorunların yaşandığı iddialarına ellerinden geldiğince çözüm odaklı çalıştıklarına dikkat çekti. Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Arazi Toplulaştırma ve Tarımsal Altyapı Şube Müdürü Ömer Yılmaz, meclise sunumunu toplulaştırma bölgesinde yaşayan muhtar ve üreticiler de izledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ