TRAFİĞE TARİHİ,ÇEŞME ENGEL OLUYOR

TRAFİĞE TARİHİ,ÇEŞME ENGEL OLUYOR

TRAFİĞE TARİHİ,ÇEŞME ENGEL OLUYOR

TRAFİĞE TARİHİ,ÇEŞME ENGEL OLUYOR
21 Haziran 2019 - 06:23

 YEŞİM DARMALI
 
25 Kasım Stadının  arakasında,Karaağaç yol ayrımı  Tunca Köprüsüne gelmeden yol ortasında ki tarihi Hacı Hüseyin Nail Ağa çeşme kalıntısı sürücülerin görüşünü etkileyip kazalara davetiye çıkartıyor.
 
 Karaağaç Mahallesine, Güney çevre yoluna ve çarşı merkeze, gidiş-geliş yolu üzerinde dört yol ayrımının tam ortasın da bulunan sadece duvarların kalmış Hacı Hüseyin Nail Ağa çeşmesi sürücülerin gelen ve giden aracı görüş açısını kapatması büyük tehlike yaratıyor. Sürücüler bir an önce buraya çözüm bulunmasını istedi.
                Trafiğin çok yoğun olduğu  bu kavşakta sürücüler eski eser kalıntısı nedeniyle önlerini göremediğini belirten, Bostanpazarı mahalle sakini Taner Ak,”Bu çeşme duvarının 25 Kasım Stadı duvarına getirilmesi buradaki trafiği büyük oranda rahatlatacak. Onun yerine döner kavşağın yapılması halinde yolda trafik sorununun yaşanmayacağını” belirti.
Ak;”çeşmenin sadece duvarı kalmış. Adeta harabe bir duvar görüntüsünde. Onun çevresinden geçen araç sürücüleri önlerini göremedikleri için kazalara neden oluyor. Burası aynı zamanda Pazarkule gibi Uluslaşası bir yolun üzerinde ve araç sayısı her geçen gün artan set altı Güney çevre yolunun bağlantı yerinde. Bu kavşakta  günün her saatinde araç trafiği çok yoğun. Yetkililerin bu kavşağa çözüm getirmelerini, mümkünse tarihi çeşme kalıntısını Stadın duvarına aktarmasını talep ediyoruz.” dedi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI