TRAKYA’NIN ULAŞIM GÜCÜ ARTIYOR

TRAKYA’NIN ULAŞIM GÜCÜ ARTIYOR

TRAKYA’NIN ULAŞIM GÜCÜ ARTIYOR

TRAKYA’NIN ULAŞIM GÜCÜ ARTIYOR
04 Ağustos 2020 - 23:38

Edirne-Kırklareli yolunun Ürünlü-İnece bölümü açıldı. 11 kilometre uzunluğundaki yol ile ulaşım süresi 15 dakikadan 5 dakikaya düştü.
Edirne- Kırklareli yolunun 11 kilometrelik bölünmüş kısmının hizmete alınması törenine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2003-2020 yılları arasında Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ'da 85 milyar 772 milyon liralık yatırım yapıldığının altını çizdi.
Edirne- Kırklareli yolunun açılması ile yıllık zaman tasarrufunun mali değerinin 13 milyon lira olduğunu aktaran Karaismailoğlu, "Akaryakıt tüketiminde de yıllık 2 milyon lira tasarruf sağlanacak. Proje ile yıllık ortalama günlük trafik sayısı 3 bin 650 olan 12 kilometrelik yol, 1 kilometre daha kısalacak. Bu sayede karbon emisyon salınımında 874 ton azalma sağlanacak. Yeni yolumuz sayesinde Trakya daha temiz bir havaya da kavuşacak." dedi.
Törende Kırklareli Valisi Osman Bilgin, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, ile Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu da birer konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından, Bakan Karaismailoğlu makam aracının direksiyonuna geçti, Kırklareli Valisi Osman Bilgin eşliğinde yolda test sürüşü yaptı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU