TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE YOĞUN İLGİ

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE YOĞUN İLGİ

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE YOĞUN İLGİ

TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE YOĞUN İLGİ
13 Ağustos 2020 - 01:16

Balkanların ve bölgenin en köklü üniversitelerinden Trakya Üniversitesi, 04-07 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen fuarla güçlü akademik kadrosu ve teknik-teknolojik alt yapısını tercih dönemindeki öğrencilere tanıtarak gelen soruları cevapladı.
  Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) pandemisi sebebiyle yüz yüze gerçekleştirilemeyen üniversite tanıtım etkinlikleri, dijital platformlarda devam ediyor. Faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Trakya Üniversitesi, Türkiye'nin farklı yerlerinden sanal fuara katılan 2000’i aşkın öğrenci ile bir araya geldi.
  Türkiye’de eğitim veren 200’ü aşkın üniversitenin katılımıyla gerçekleşen fuarda, Trakya Üniversitesini tercih etmeyi düşünen öğrencilerden gelen sorular; Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Biriminin akademik ve idari personelleri tarafından cevaplandı. Fuarda Trakya Üniversitesi standını ziyaret eden ve üniversite temsilcileriyle çevrim içi olarak görüşme imkanı bulan aday öğrenciler; akademik programlar, teknik ve teknolojik altyapı, sosyal ve kültürel aktiviteler, öğrenci kulüpleri, ulaşım, barınma, burs olanakları, sağlık hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi edindiler.
  Fuar süresince Trakya Üniversitesinin 26 akademik birimi tarafından gerçekleştirilen interaktif sunumlarla tercih etmek istedikleri bölümler ve programlar hakkında da detaylı bilgi sahibi olan adaylar, üniversite ile ilgili iletişim, tanıtım videoları, canlı sunum etkinlikleri, resim galerisi vb. materyallere de Trakya Üniversitesi standı üzerinden ulaşabildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI