YAPTIKLARI CEZASIZ KALMAMALI

YAPTIKLARI CEZASIZ KALMAMALI

YAPTIKLARI CEZASIZ KALMAMALI

YAPTIKLARI CEZASIZ KALMAMALI
26 Ocak 2021 - 00:08

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, Edirne’de ecdat yadigarı tarihi eserlere zarar verildiğinin altını çizerek, zarar veren kişilerin tespit edilerek cezalandırılması gerektiği çağrısında bulundu.
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, “Tarihi eserlerimiz ülkemizin tapusu mesabesindedir. Tarihi eserlerimize zarar veren kişi veya kurumlara kanunda belirtilen cezalar mutlaka uygulanmalıdır. Bu nadide eserlerin hepimizin zenginliği olduğu bilinmelidir” dedi.
Tarihi eserlerin zenginliği ile övündüğümüz Edirne’mizde yaşayan insanlar bu konuda bilinç sahibi olmalı ve hassasiyet ortaya koyması gerekir diyen Şaban Kaya şunları söyledi; “Ayrıca bir önemli konuda tarihi eserlerimize zarar verilmesi. Örneğin eski Devlet Hastanesi yanındaki “Merzifonlu Kara Mustafa Paşanın kabri bulunan Sarıca Paşa Camii” var. Yakın zamanlarda restore edilen bu caminin duvarına karşısında bulunan bir zincir markete mal getiren kamyonlar çarpıyor, sürtünüyor, neticede zarar veriyor.  Vakıflar camiası şehrimizde bulunan tarihi eserleri ayağa kaldırmak için gayret gösterirken bu durumlara göz yumulmamalıdır. Bu ve benzeri zararlar tazmin edilmeli, kasıt varsa gereken yapılmalıdır. Halkımızın da şehrimizde ecdat yadigarı eserlerin korunması konusunda sorumluluk hissetmesini istiyoruz.
 Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, kanunda tarihi eserlere zarar verenlere ciddi cezalar öngörüldüğünü ifade ederek bu ve benzeri olayların faillerine kanuni hükümlerin uygulanması gerektiğini ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU