YILDIRIM’IN SANAT SOKAĞI

YILDIRIM’IN SANAT SOKAĞI

YILDIRIM’IN SANAT SOKAĞI

YILDIRIM’IN SANAT SOKAĞI
11 Eylül 2019 - 04:15

Yıldırım semtinde işyerinin bulunduğu sokağı rengarenk boyalarla adeta bir sanat sokağına haline getiren Kafe işletmecisi Erkan Karson, “Yıldırım semtinin her sokağını, bu şekilde boyayarak tanıtmak istiyorum, burasını bile duyan fotoğraf çekilmek için geliyor” dedi.
Edirne’nin Yıldırım Beyazıt Mahallesi Tahtalı Cami Sokakta bulunan yaklaşık 5 yıldan bu yana kafe işleten Erkan Karson, işyerinin duvarlarını ve sokaktaki eski evlerin duvarlarını farklı renk ve desenlerle süsleyerek, vatandaşların ilgisini çekti. İşletmeci, sadece duvarları değil yoldaki parke taşları da farklı renklerle boyayarak, bir sanat sokağı haline getirdi.
HER SOKAĞI BÖYLE YAPMAK İSTİYORUM
  Karson; “Bu sokağın eski hali çok viraneydi. Bu sokakta elektrik lambası dahi yanmıyordu. Biz geldik canlılık geldi sokağa. Komşularda biz geldiğimiz için rahat ettiler. Bu sokakta sürekli insan olması çok iyi. Burada önceden madde bağımlıları vardı. Ama burası bir sanat sokağı oldu çok güzel oldu. Biz boyalarla rengarenk yaptık sokak duvarlarımızı. Bizim amacımız Yıldırımı daha güzelleştirip tanıtmak istiyoruz. Biz bu ufak bir sokaktan başladık. Ben bu sokağa geleli 5 sene oldu, boyaya boyaya bu şekle getirdik bu sokağı. Bu sokağı görenler çok şaşırıyor gelip fotoğraf çekiliyor ilginç geliyor. Eskiden oturanlar sokağı hiç tanıyamıyor.Arkadaşlarımız artan boyalarını bana getiriyor, dış cepheleri eskimiş olan evelerin dışlarını da boyuyoruz. Burasını duyan eski resimleri getiriyorlar.Bundan sonraki hedefim baştan aşağı değiştirmek. Gerekirse başka sokakları da yapacağız. Belediye başkanımız bu konuda bize tüm imkanları sunuyor. Gelin boyanızı alın dedi. Belediye başkanımız her zaman geliyor bizi ziyaret. İlk geldiğinde sokağa şaşırdı baktı sağa sola ve bana sen bu sokağa ne yapmışsın dedi. Ne ihtiyacın varsa sana göndereceğim dedi. Bütün sokakları yapmanı istiyorum dedi ve bende tek başıma ancak bu  kadar yapıyorum dedim.  Biz muhtarımızla Yıldırımın her sokağını güzelleştireceğiz.Her insan yaşadığı yeri güzelleştirmek elinde ben burada oturmuyorum ama burasının daha güzel temiz olmasını istiyorum da. Ben imkanım olduğu sürece bütün sokakları yapacağım Yıldırım adına. Bizde neden bir Karaağaç olmayalım” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ