YUNANİSTAN VE BULGARİSTAN VATANDAŞLARINI...

YUNANİSTAN VE BULGARİSTAN VATANDAŞLARINI BEKLİYORUZ

YUNANİSTAN VE BULGARİSTAN VATANDAŞLARINI BEKLİYORUZ

YUNANİSTAN VE BULGARİSTAN VATANDAŞLARINI BEKLİYORUZ
17 Haziran 2021 - 10:15

Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı  Hakan İnci, en büyük taleperinin Yunanistan ve Bulgaristan vatandaşlarının Edirne’ye gelip alışveriş yapmaları olduğunu ifade etti.
Edirne Genç İş Adamları Derneği tarafından hazırlanan Bulgaristan Edirne aplikasyonun  Edirne turizmi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı  Hakan İnci;  “Şu anda apple store’dan mobil aplikasyonumuzu indirebiliyorsunuz. Bu aplikasyonda çeşmesinden tutun kilisesine Selimiye’den Kırkpınar’a kadar her türlü önemli noktalarımızın ile ilgili mobil aplikasyonumuz hazır güncellemesi bu ay sonunda bitecek bu ay sonu itibariyle Edirne’mizde 150 tane işletme ve 500 tane tarihi ve kültürel yer hem fotoğrafları, hem açıklamaları hem de ulaşım yollarıyla halkımızın ve tüm Türkiye’nin hizmetine girmiş olacak. Akabinde Yanbol ile ilgili benzer şeyler yapıldı. Mobil aplikasyonumuzu indirmek isteyenler Bulgaristan-Türkiye yazarak apple store’dan indirebilecek. Edirne Turizmine çok ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum. Zaman içerisinde yeni açılan işletmeler oldukça tarihi yeni keşifler oldukça bizim mobil aplikasyonumuz güncellenerek devam edecek. Biz bunu dernek olarak sağlayacağız. Belki ilerleyen dönemlerde Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak onların uhdesinde de sürdürebiliriz. Bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Burada ciddi bir yatırım ciddi bir emek var. Bunun boşa gitmemesi lazım yaşayabilmesini çok önemsiyoruz”dedi.
BULGARİSTAN-TÜRKİYE SINIR ÖTESİ DÖNEMİNDE ARTIK ÖZEL İŞLETMELERDE HİBE ALABİLECEKLER
İş insanlarına Avrupa birliği projeleri ile ilgili  çağrıda bulunan İnci; “ İş insanı arkadaşlarıma bir çağrıda bulunmak istiyorum; yeni Bulgaristan-Türkiye sınır ötesi döneminde artık özel işletmelerde hibe alabilecekler. Otel sahibi, Restoran sahibi ve ya farklı bir üretim yapan fabrika sahibi o açılacak başlıklar konusunda aktivitesi varsa hibe alabilecek. Kendi tesisini yenileme şansını ve ya yaptığı işi daha iyi yapabilme geliştirme şansı yakalayacak. Bir çok iş insanı arkadaşımızın altyapı çalışmasını yapması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle vergi borcu, sigorta borcu varsa onları yapılandırmalarını yoksa da zaten başvuru dönemi borcu yoktur kağıtları istenecek ve özellikle de şu anda beyin fırtınası yaparak kendi işleriyle ilgili ne geliştirebilirler, işlerini geleceğe yönelik nerde görüyorlar. O gördükleri hedefe ulaşabilmeleri için ne kadar bir finans lazım yani kendi yapacakları yatırımların bir hikayesini araştırmalarını öneriyorum. Bu çağrı çıktıktan sonra insanlar ya bu neydi diye düşünmesinler. Bu konu hakkında arkadaşlarımızdan bilgi almak isteyen olursa da bizim derneğimiz vasıtasıyla bana da ulaşabilirler. Bu konu sonuçta belli bir pastanın paylaşımı bu pasta açıklandığında Edirne ve Kırklareli paylaşacak. Biz niye Edirne ve ilçeleri olarak pastadan daha fazla pay almayalım. Niye Edirne halkımıza daha çok daha iyi hizmet verecek imkanlara kavuşmayalım diye düşünüyorum. Dolayısıyla biz bütün iş adamı arkadaşlarımıza istedikleri zaman destek vermeye hazırız”diye ifade etti.
HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK BUNU HERKES ARTIK KABUL ETSİN
Pandemi sürecini değerlendiren İnci; “Kısmi bir açılma süreci yaşıyoruz. Esnaflar yeni yeni normal hayatlarına adapte olmaya çalışıyorlar. Ben şunu açıklıkla söyleyeyim hiç bir şey eskisi gibi olmayacak bunu herkes artık kabul etsin. Çünkü yaklaşık 16 aylık bir süreçte insanların yaşam tarzlarında ciddi değişiklikler oldu. Haftanın 4 günü ve ya ayda 3 gün ve ya 2 ayda bir bile olsa  dışarıda yemek yiyen bir insan bu ihtiyacını bu dönemde evinde ve ya arkadaşının evinde giderdi ve bu bir yaşam tarzı haline dönüştü. Daha ekonomik bir yaşam tarzına dönüştü. Şu an ekonomiyi de dikkate alırsak bu esnaf arkadaşlarımızın özellikle yiyecek ve içecek sektöründeki arkadaşlarımızın daha ihtiyatlı olmalarını öneriyorum.  Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Açılan işletmelerimizin pandemiyi hafife alarak çalışmamaları gerekir. Toplumda hafife alma görüyorum. Sanki her şey bitmiş süt liman oldu virüs tamamen kalktı gibi düşünülüyor. Türkiye'de yine azımsanmayacak kadar vaka sayısı var. Esnafımız da pandemi kurallarına uysunlar, devletin hükümetin denetimi yeterli değil, bireysel tedbir almalıyız. Esnafımızın komşu Yunanistan ve Bulgaristan'dan insanların gelip alış veriş yapmaları yönünde en büyük talepleri var”dedi.
GENEL KURULDA DERNEĞİN İSMİ DEĞİŞİYOR
Yeni dönemde yapacakları genel kurulda derneğin ismini değiştireceklerini söyleyen İnci; “ Aşı olayı ile biraz daha kolaylaştı. Devletler arası da bir takım kolaylıklar geliyor. Temmuz'da Bulgaristan'dan Edirne'ye bir akın bekliyorum. Günde 40 50 otobüs çünkü paraları epey değerli durumda. Onlar kar etmeye geliyor. Tüm dernek ve STK'lar seçimlerini yapacaklar. Derneğimizin de genel kurulu olacak ve isim değişikliği düşünüyoruz. Artık kadınlar da derneğimizde çok aktif olduğundan henüz netleşmese de 'İş İnsanları' gibi bir isim düşünüyoruz”dedi.
81 İLDE TEK VE İLK EVİNİBİZESOR.COM
Hakan İnci tarafından kurulan ve Türkiye’de tek ve ilk olan evinibanasor.com’la ilgili ise İnci şöyle açıkladı; “Kendi kurduğum ve Edirne'den oluşturduğum marka bir işletmeyle ilgili de açıklama yapmak istiyorum. Edirne merkezli bir e ticaret sitesinin 81 ilde şu anda temsilcisi var. Hepsi SPK Lisanslı değerlenme uzmanı Sermaye Piyasası Kurulundan lisans almış ve bizim temsilcimiz. Günlük yeni 3 bin ziyaretçisi olan bir site ve büyük şekilde ilerliyoruz. Birçok yerden talep görüyoruz aranıyoruz. Bölge toplantıları yapıyoruz Türkiye’nin birçok İllerinde sistemimizi büyütme aşamasındayız. 16 aydır evinibizesor.com'u taşıdım taşımaya da devam edeceğim. Bölge toplantıları sonunda 81 ili Edirne'de toplayarak daha büyük bir final toplantısı yapacağım. Şunu çok önemsiyorum biz şu anda birçok konuda evinibizesor.com olarak çözüm üretiyoruz. Miras paylaşımlarında arabuluculuk yapıyoruz. İnsanlar mahkemeye gitmeden bizim verdiğimiz değerlerle sorunlarını çözebiliyor. Onun dışında insanlar ev alıp satarken yanılmamak için çok cüzi miktarlar ödeyerek evlerinin gerçek değerlerini öğreniyorlar. Kurumsal çalışmalarımız var. Bir marka oluşturuyoruz. Olinden sonra Edirne'de ikinci ulusal bir marka çıkartmış olacağız diye düşünüyoruz.Biz tamamen hizmet satıyoruz. Yazılımımızın en büyük özelliği hiçbir kişiyle temas kurmadan yazılım talebi yaptırıyor ve sonuçlandığında yine hiç kimseyle temas kurmadan talep online olarak ulaşıyor. Türkiye'nin ilk e ekspertiz sitesiyiz”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI