"AKIL VE ZEKA OYUNLARI" ATÖLYESİ...

"AKIL VE ZEKA OYUNLARI" ATÖLYESİ AÇILDI

"AKIL VE ZEKA OYUNLARI" ATÖLYESİ AÇILDI

24 Nisan 2019 - 07:39

Edirne'de "Bir Dünya Kur" çatı programı kapsamında  "Akıl ve Zeka Oyunları" atölyesi düzenlenen törenle açıldı.
Edirne Valisi Ekrem Canalp, Mithatpaşa Ortaokulu'nda düzenlenen programda, kentin her bölgesinde öğrencilere, imkanları en geniş şekilde sunmak istediklerini belirtti.
Sadece Edirne'de değil tüm ilçelerde benzer projeleri hayata geçireceklerini ifade eden Vali Canalp, açılışını yaptıkları  "Akıl ve Zeka Oyunları" atölyesinin öğrencilerin yaratıcılık ve düşünme gücünü geliştireceğini söyledi.
Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı ise çok güzel bir amaç için bir araya geldiklerini, 23 Nisan arifesinde çocuklara güzel bir armağan verdiklerini belirtti.
Atölyenin çocukların özellikle hafıza tekniklerini geliştireceğini vurgulayan Arpacı, "Akıl ve Zeka Oyunları atölyesi, çocuklarımızın problem çözme, dikkatlerini toplamak, mantık yürütme kabiliyetlerini geliştirmek adına çok büyük önem taşımaktadır. Ben bu eserin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
Konuşmaların ardından eşi  Dr. Ayten Canalp ve Milli Eğitim Müdürü Arpacı ile  atölyenin açılışını yapan Vali Canalp, atölyeyi gezdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN