SOKAK CANLARI İÇİN MAMA DAĞITTILAR

SOKAK CANLARI İÇİN MAMA DAĞITTILAR

SOKAK CANLARI İÇİN MAMA DAĞITTILAR

SOKAK CANLARI İÇİN MAMA DAĞITTILAR
05 Nisan 2022 - 08:27
Reklam

Memleket Partisi tarafından 4 Nisan Sokak Hayvanları gününde Saraçlar Caddesi PTT önünde basın açıklaması yaparak sokak canları için mama dağıttı.
Memleket Partisi İl Başkanı Oktay Bozkurt ve yönetimi açtıkları stantta vatandaşlara partisinin broşürünü ve sokak canları için mama dağıttı. Parti Yönetim Kurulu üyesi Selvi Öztaş basın açıklaması yaparak, “dünya üzerinde milyonlarca sokak hayvanı açlıkla, barınma sorunuyla, insanlar tarafından istismarla ve şiddetle karşı karşıyayken, bugünü bir "kutlama günü” olarak değil” dedi.
Öztaş  yapmış olduğu açıklamada; “Bilindiği üzere her yıl 4 Nisan Günü, sokaklarda yaşam mücadelesi veren hayvanların durumuna dikkat çekerek farkındalık oluşturmak amacı ile "Dünya Sokak Hayvanları Günü” olarak kutlanmaktadır.
Ancak; dünya üzerinde milyonlarca sokak hayvanı açlıkla, barınma sorunuyla, insanlar tarafından istismarla ve şiddetle karşı karşıyayken, bugünü bir "kutlama günü” olarak değil, katledilen binlerce sokak hayvanının anısına bir "anma günü” olarak değerlendirmek en doğrusu olacaktır.
Ülkemizde; hayvanların yaşam hakkını korumak için çıkarılan "5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu” ne yazık ki hayvanların hakkını korumanın çok gerisindedir. Hayvanların yaşam hakkının korunduğunu söyledikleri bu kanunun yetersizliğinden dolayı; hemen her gün sokaklarda şiddet gören, istismara uğrayan, katledilen hayvanlarımız vardır.
Biz, Memleket Partisi Edirne il Teşkilatı olarak; yaşam hakkının her zaman yanında olduğumuzu söylüyoruz."Onlarla birlikte yaşanacak bir dünya mümkün!” diyoruz. Ve sizlere söz veriyoruz! Memleket Partisi iktidarında; Hayvanların "duygulu varlıklar” olduğunu yasada açık bir şekilde tanımlayarak, onların yaşam hakkını "Anayasal Güvence” altına alacağız. Sahipli/sahipsiz hayvan ayrımını kaldırarak, hayvanlara yönelik işlenen fiillerin cezalandırılmasında eşitlik sağlayacağız.
Hayvanlara yönelik işkence, istismar ve katliamların önüne geçmek için gerekli tedbirleri alarak cezai yaptırımları arttıracağız. Çalışmalarımızı başta UNESCO tarafından yayınlanan "Hayvan Hakları Bildirgesi” olmak üzere ilgili uluslararası bildirgeler ve sözleşmeleri göz önünde tutarak ilgili sivil toplum örgütleri ile birlikte yürüteceğiz.Söz veriyoruz;Memleket Partisi iktidarında, "4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü”nü bir anma günü olarak değil, bir bayram günü gibi Kutlayacağız.O güne kadar bu memleketin insanı için, hayvanı için, ağacı için mücadeleye devam” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA OLMALI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA...