ÜRETİCİ DESTEK ÖDEMESİNİ BEKLİYOR, AMA...

ÜRETİCİ DESTEK ÖDEMESİNİ BEKLİYOR, AMA ÖDENEK YOK

ÜRETİCİ DESTEK ÖDEMESİNİ BEKLİYOR, AMA ÖDENEK YOK

ÜRETİCİ DESTEK ÖDEMESİNİ BEKLİYOR, AMA ÖDENEK YOK
15 Temmuz 2019 - 04:16

 YEŞİM DRAMALI
Ayçiçeği desteklemelerinin yüzde 70’i ödenirken, çiftçinin cebine kar kalacak olan, yüzde 30’luk kısmının hala ödenmediğini söyleyen Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı;“Çiftçilerimiz zor durumda. Bankalara kredisi olan çiftçilerimizin bu desteğe gerçekten ihtiyacı var” dedi.

Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, Ayçiçeği desteklemelerinin kalan yüzde 30’luk kısmının hala ödenmediğini söyleyerek, çiftçilerin çok zor duruma olduğunu ve bu desteklerin bir an önce ödenmesini talep ediyoruz dedi.
Ayçiçeği destek ödemelerinin yüzde 30’luk kısmının ödenmemesi üreticiyi çok üzdüğünü belirten Arabacı;“Bakanlığımız ayçiçeği desteklemelerinin yüzde 70’ini ödemişti. Hala yüzde 30’luk kısım ödenmedi. Çiftçilerimiz de sürekli bu durumu bize soruyor. Biz de çiftçilerimizin bu sorusunu, Bakanlığımıza iletmeye çalışıyoruz. Bu geçen yılın desteklemeleri. Geçen yıla ait bu desteklemelerin artık ödenmesini talep ediyoruz. Çok uzun bir zaman oldu. İnşallah kısa süre içerisinde kalan kısmın da ödeneceğini ümit ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda bu aylara hiç sarkmamıştı ödemeler. Çünkü ifade ettiğim gibi, bu 2018 yılının ödemesi. Çiftçilerimiz de zor durumda. Bankalara kredisi olan birçok çiftçimiz var. Bu desteğe gerçekten çiftçilerimizin ihtiyacı var. Bir an önce ödenmesini talep ediyoruz. Şu anda ödenek olmadığı gerekçesiyle ödenmediği söyleniyor. Ne zaman ödeneceği konusunda net bir bilgi yok hala. Şu anda belirsizlik hakim.” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZARARLI MADDE KULLANIMI İDDİASINA YALANLAMA
ZARARLI MADDE KULLANIMI İDDİASINA YALANLAMA
AYLAR SONRA RAHMET YAĞDI
AYLAR SONRA RAHMET YAĞDI