YETERLİLİK BELGESİ OLMAYAN EMLAKÇILIK...

YETERLİLİK BELGESİ OLMAYAN EMLAKÇILIK YAPAMAYACAK

YETERLİLİK BELGESİ OLMAYAN EMLAKÇILIK YAPAMAYACAK

YETERLİLİK BELGESİ OLMAYAN EMLAKÇILIK YAPAMAYACAK
21 Ekim 2019 - 04:03
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şubesi’nin genel kurulu Adliye karşısındaki bir cafede gerçekleşti. Tek listeyle yapılan seçimde Aytaç Feda ikinci dönem için güven tazelerken, Yönetim Kurulu’na Aytaç Feda, Namık Babacan, Turgay Aksu, İsmail Turan ve Nesrin Yılmaz seçildi.
Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Genel Başkanı İlhan Kurt, emlakçıların mesleki yeterlilik belgesini almaları uyarısında bulunarak, 5 Aralık 2019 tarihinde sona ereceğini açıkladı. Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ise Edirne il genelinde 215 emlakçının sadece 48’inin yeterlilik belgesi aldığını söyledi.
EDİRNE GENELİNDE 215 EMLAKÇIDAN SADECE 48’İNİN YETKİ BELGESİ VAR
Edirne Ticaret ve İl Müdürü Mahmut Altun ise ,“Edirne genelinde 215 tane emlakçı var. Sadece 48’i yetki belgesi aldı. 23’ü de merkezde. Yönetmeliğin verdiği süre de 5 Aralık’ta bitiyor. Emlakçıların çok acele etmesi gerekiyor. Aksi halde müktesep hakları ellerinden alınır. Bakıyorum telaş yok, sistem üzerinden değil de elden müracaat etmeye çalışıyorlar. Sistem üzerinden müracaat edecekler biz değerlendireceğiz, 5 gün içerisinde yerine bakıyoruz. Fiziki olarak yeri uygunsa 7 gün içinde yetki belgelerini veriyoruz. Biz il müdürlüğü olarak hızlı davranıyoruz ancak bu işle iştigal eden arkadaşlarımız bu kadar hızlı değil. Biz bundan şikayetçiyiz. Daha sonra bu işin ciddiyetinin farkına varacaklar ama iş işten geçmiş tren kaçmış olacak” dedi.
TEK LİSTE İLE ADAY OLDU
Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda da; “Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şubesi’nin ikinci dönem başkan adayıyım.  Genel kurulumuz Edirne Ticaret İl Müdürümüz Mahmut Altun ve Genel Başkanımız İlhan Kurt eşliğinde yapılmakta. Yine adayız aday kadromuz belli. Tek liste olarak seçimlere gireceğiz. Genel kurulumuzu hem bilgilendirme toplantısı altında güzel bir kahvaltı eşliğinde gerçekleştiriyoruz.  Ticaret İl Müdürümüz her konuda yardımcı oldu, gerekli açıklamaları yaptı. Gerçekten genel kurul öncesi güzel açıklamalar yapılarak tüm emlakçı arkadaşlarımız bilgilendirildi. Yeni çıkan kanunun seviye 4, seviye 5 belgelerinin nasıl alınması gerektiği anlatıldı ve yetki belgesi için en son gün olan 5 Aralık 2019 tarihi anımsatıldı. Bu tarihten sonra bu belgeler alınmadığı takdirde emlakçılık yapılamayacağı hususunda güzel açıklamalarda bulunuldu” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ